Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Арсеній Яценюк: ЗНО залишиться, а директорів шкіл обиратимуть на конкурсах

06 Жовтня 2015 • 07:41

Кіл-сть переглядів: 601

На засіданні Національної ради реформ у понеділок, 5 жовтня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підкреслив: «Моя позиція – взагалі навіть немає дискусії щодо ЗНО. Воно було, є, і воно буде. Іншої системи вступу до вищих навчальних закладів при цьому складі Кабінету Міністрів не буде».

 

Арсеній Яценюк підкреслив, що закон про вищу освіту є прогресивним і «великим досягненням»: «Цей закон ми почали розробляти у 2012 році, ще перебуваючи в опозиції», – наголосив він та додав, що цей процес очолила нинішній голова парламентського комітету з питань освіти й науки Лілія Гриневич та інші співавтори.

 

Цей закон, підкреслив Глава Уряду, дав вищим навчальним закладам додаткову автономію, зокрема фінансову – відтепер вони можуть відкривати рахунки в банках, а не лише в Державному казначействі.

 

Арсеній Яценюк наголосив, що певні положення цього закону потребують імплементації, в тому числі – в питанні держзамовлень: «Ми це зробимо. Ми впровадимо схему “гроші ходять за дитиною”. Нехай отримують ваучер і самі обирають вищий навчальний заклад. Треба відмовлятися від “советщини”».

 

«Ми передбачили стимули для кращих студентів. Чим краще ти навчаєшся, тим більшу стипендію отримуєш», – розповів він.

 

За цим законом також створено агентство з забезпечення якості вищої освіти: «Ми по-іншому не позбудемося ВНЗ, які друкують дипломи». Арсеній Яценюк наголосив, що завдяки скороченню неефективних вузів держава зможе «концентрувати фінансові бюджетні ресурси на тому, щоб розвивалися ті, які здатні давати освіту».

 

Реформування середньої освіти Глава Уряду назвав складнішим питанням, ніж проведення змін у вищій школі: «Ми збудували стіну, не маючи фундаменту».

 

Арсеній Яценюк нагадав, що обговорював питання реформ в середній освіті з директорами київських шкіл, які перемогли у відкритих конкурсах на посади.

 

Він наголосив на необхідності впровадити виборність директорів шкіл по всій Україні, як уже були проведені конкурси в Києві та плануються в Чернівцях.

Версія для друку