В області стартував ІІ тур додаткової імунізації проти поліомієліту
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2015_11/3011poli.jpg)
30 Листопада 2015 • 14:33
Кіл-сть переглядів: 665
30 листопада в області розпочинається ІІ тур масової імунізації населення проти поліомієліту. За словами начальника відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергія Березовського, додаткової вакцинації в турі підлягають діти віком від 2 місяців до 6 років (всього близько 80 тисяч дітей області).
Напередодні Міністерство охорони здоров’я України провело селекторну нараду за участю представників міжнародних організації ВООЗ та ЮНІСЕФ, фахівців в галузі інфекційних хвороб та імунології, на якій були розглянуті актуальні питання додаткової імунізації проти поліомієліту, перевірено готовність закладів охорони здоров’я до проведення щеплень. У заході брали участь фахівці управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації, обласні позаштатні спеціалісти, які задіяні до проведення вакцинації, головні лікарі районних лікувально-профілактичних закладів.
Житомирщина повністю готова для проведення імунізації. Оральна поліомієлітна вакцина у кількості 160 тисяч доз завчасно отримана закладами області, а медичні працівники пройшли додаткове навчання та тренінги. Завершується другий етап імунізації 12 грудня.
Довідково:
Ідея додаткової імунізації дітей в Україні від поліомієліту виникла тоді, коли на початку вересня на Закарпатті зафіксували два випадки паралічу у дітей, які не пройшли вакцинацію. Лабораторія ВООЗ підтвердила наявність вакциноасоційованого поліовірусу.
Зараз цей вірус циркулює в Україні і лише масова одночасна вакцинація 95% дітей живою вакциною допоможе його викорінити.
Для України питання поліомієліту стоїть гостро ще й через те, що за офіційною статистикою у 2014 році лише половина дітей була вакцинована від цієї недуги, частково і через відсутність вакцин. Але зараз є якісна вакцина, переконують у МОЗ, тому рекомендують вакцинуватися.