Нові лінії електропостачання в області
22 Грудня 2015 • 16:11
Кіл-сть переглядів: 1 133
21 грудня урочисто введено в дію магістральну системоутворюючу повітряну лінію електропередачі «Рівненська АЕС – підстанція 750 кВ «Київська». В заході взяли участь Президент України Петро Порошенко, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин та голови районних державних адміністрацій, в тому числі і Житомирської області.
Будівництво лінії та додаткового трансформаторного поля на підстанції «Київська» велося протягом 4-х років. Проект фінансувався державними підприємствами «НАЕК «Енергоатом» та «НЕК «Укренерго», а також Європейським Банком Реконструкції та Розвитку та Європейським Інвестиційним Банком. Загальна вартість проекту становить 400 млн. євро.
Реалізація цього проекту для Житомирщини є важливим чинником активізації економічного розвитку не тільки на етапі будівництва, а й на подальшу перспективу. Зокрема для успішного вирішення завдань по забезпеченню якісними послугами електропостачання споживачів Олевського, Ємільчинського, Володарсько-Волинського, Черняхівського, Коростишівського, Радомишльського, Червоноармійського районів.
Зважаючи на відсутність в Україні досвіду викупу земельних ділянок, залишаються певні проблеми з оформленням права власності держави на земельні ділянки приватної форми власності. Проте райдержадміністрації спільно з облдержадміністрацією, ДП «НЕК «Укренерго» та Житомирськими магістральними електромережами успішно працюють над їх вирішенням.
Довідково:
Енергетичною стратегією України на період до 2030 року визначено необхідність забезпечення економічного і соціального розвитку країни шляхом зростання обсягів виробництва електроенергії та збільшення пропускної спроможності магістральних електромереж держави.
У серпні 2007 року, в рамках виконання програми співробітництва між Урядом України і Європейським банком реконструкції та розвитку, на розгляд Кабінету Міністрів України було надано пропозицію щодо будівництва ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС – Київська.
Будівництво ПЛ має метою забезпечити надійне енергопостачання центрального та північного регіонів держави, створення умов для транзитної передачі потужностей Рівненської АЕС і Хмельницької АЕС та збільшення на 700МВт потужності для Київського енерговузла.
Інфографіка з сайту http://uacrisis.org/ua/