За два роки область зекономила 25 млн куб. метрів газу
20 Січня 2016 • 10:19
Кіл-сть переглядів: 566
Протягом останніх двох років в області проводиться комплекс заходів щодо переведення котелень на альтернативні види палива. Першочергово це стосується закладів соціальної сфери – освітніх, медичних тощо.
«За два роки на Житомирщині було переведено 172 котельні на альтернативне паливо. Це дало можливість вже зекономити майже 25 млн куб. метрів газу, що для області дуже ефективно з фінансової точки зору. Проте завжди намагаємося це робити без втрати надання якості послуг з теплопостачання, а навіть з їх підвищенням, оскільки ті котли, які встановлюються, є сучасними, більшість з них автоматично регулює свою роботу відповідно до температури навколишнього середовища», – розповідає заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.
За його словами, питання енергоощадливості на сьогоднішній день набуло державного, стратегічного рівня.
«Ми маємо відмовитися від газової залежності, а не просто заміщати одного постачальника на іншого. Тому в області намагаємося проводити комплекс заходів таким чином, щоб енергоефективність була на першому місці, тобто, споживати енергоносії за нижчою ціною і, безумовно, економити тепло, тому що переведення на альтернативу без заощадливих технологій, без проведення комплексу робіт з утеплення та збереження цього тепла було б тільки половиною справи», – зазначає Ярослав Лагута.
Наразі однією з найефективніших в області є котельня в лікарні Андрушівського району. Приміщення Андрушівської центральної районної лікарні у 2014 році опалювалося природнім газом (за рік було спожито 155,6 тис. м. куб. газу на суму 600,3 тис. грн).
У грудні 2014 року та березні 2015 року в котельні лікарні було встановлено 2 твердопаливні котли (котел марки «КАЛВІС-950» та котел марки «Коростень» 1 МВТ.), лікарня повністю перейшла на альтернативний вид палива (опалюється дровами). У 2015 році не було укладено договору на постачання природного газу. За рік було спожито 1033,6 м. куб. дров на суму 227,4 тис. грн.
Тобто, всього за рік лікарні вдалося зекономити більше 370 тис. грн.
Заходи з енергоефективності в області продовжуються. Починалися вони з найбільш соціально вразливих закладів, в подальшому все більше котелень буде замінюватися на альтернативу та модернізуватися.