Ефективні методи профілактики грипу та ГРВІ
05 Лютого 2016 • 10:59
Кіл-сть переглядів: 892
Профілактичні заходи спрямовані на запобігання поширення інфекції і проникнення її в організм здорової людини. Медики радять уникати місць масового скупчення людей та поїздок у громадському транспорті. Користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.
Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:
- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;
- загартовування та часте провітрювання приміщень;
- вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.
Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:
- часто мити руки з милом;
- прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні;
- широко застосовувати оксолінову мазь.
При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.
За інформацією МОЗ України найефективніший засіб захисту – вакцинація. Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.
Жінки, які годують груддю, також можуть бути вакциновані. Крім того, будь-яке грипоподібне захворювання не є підставою для припинення грудного вигодовування.
Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.