Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Ухвалено Стратегію подолання бідності до 2020 року

03 Березня 2016 • 12:05

Кіл-сть переглядів: 843

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 2 березня ухвалив Стратегію подолання бідності до 2020 року.

 

«Ми абсолютно чітко фіксуємо основні напрямки діяльності Уряду України щодо подолання бідності в нашій державі. Всі ці заходи мають завершуватися у 2020 році виконанням певних показників», – сказав Міністр соціальної політики Павло Розенко, коментуючи відповідний документ.

 

«Особливо ми звертаємо увагу на рівень бідності серед працюючих осіб, що є ненормальним для розвинених країн. Ми плануємо, що виконання цієї програми дасть змогу зменшити рівень бідності серед працюючих з 18 до 11%», – зазначив Міністр, додавши, що загалом вже з 2020 року рівень бідності в Україні знизиться з 28% до 15%, тобто на 5,2 мільйона осіб.

 

Павло Розенко також зауважив, що виконанню цієї стратегії сприятиме зменшення рівня безробіття до 9% та посилення адресності надання соціальної допомоги.

 

Як зазначається в ухваленому документі, головною метою Стратегії подолання бідності є поетапне зниження в Україні масштабу бідності, соціального відчуження та запровадження нових механізмів її запобігання.

 

Досягнення визначеної мети буде здійснюватися шляхом реалізації стратегічних напрямів щодо:

  • розширення доступу до продуктивної зайнятості, сприяння зростанню доходів населення від зайнятості та виплат у системі державного соціального страхування для забезпечення умов гідної праці;
  • забезпечення доступу населення до послуг соціальної сфери незалежно від місця проживання, мінімізації ризиків соціального відчуження сільського населення;
  • протидії соціальному відчуженню та мінімізації ризиків бідності найбільш вразливих категорій населення;
  • запобігання бідності та недопущення виникнення осередків хронічної бідності та соціального відчуження серед внутрішньо переміщених осіб.

Розроблення нових підходів у розв’язанні проблеми подолання бідності обумовлено загостренням соціально-економічної ситуації в країні, що супроводжується погіршенням матеріального становища значної частини населення. До того ж, термін дії Державної цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності закінчився у 2015 році.

Версія для друку