Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Децентралізація – один із основних пріоритетів Плану дій Уряду на 2016 рік

15 Березня 2016 • 15:33

Кіл-сть переглядів: 783

14 березня Уряд на своєму офіційному порталі оприлюднив план дій Кабінету Міністрів України на 2016 рік.

 

Основа цього плану – предметні завдання, які повинен виконати Уряд протягом року. Кожне завдання містить конкретні заходи, відповідальних виконавців, строки реалізації та очікувані результати.

 

Одним з пріоритетів Плану, якому у документі приділено значну увагу, є децентралізація, – реформа, координатором якої від Уряду виступає Мінрегіон.

 

Документом передбачається створення ефективної системи управління регіональним розвитком, законодавче забезпечення процесу децентралізації, доступність та якість адміністративних послуг, зміцнення та підвищення відповідальності місцевої влади.

 

Запланована також підтримка та законодавчий розвиток змін до Конституції України щодо децентралізації влади, а саме: «Про адміністративно-територіальний устрій України», «Про місцеве самоврядування в Україні» (нова редакція) та «Про префектів».

 

Для створення та забезпечення діяльності центрів надання адміністративних послуг має вже в березні бути розроблений проект закону щодо забезпечення фінансування центрів надання адміністративних послуг, а також встановлені мінімальні вимоги до центрів надання адміністративних послуг.

 

Також в Плані означені конкретні завдання щодо формування спроможних громад та їх сталого розвитку, зміцнення ресурсної бази громад, створення механізмів громадського та урядового контролю за місцевою владою.

 

Крім того, заплановано до червня розробити і подати до Верховної Ради законопроект щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з розпорядження земельними ділянками за межами населених пунктів.

 

У Плані на цей рік також сприяння територіальним громадам у формуванні оптимальної мережі закладів освіти та підвищенні спроможності громад у сфері охорони громадського правопорядку.

 

Щодо удосконалення механізму публічного контролю за діяльністю посадових осіб та органів місцевого самоврядування, зокрема щодо розпорядження бюджетними коштами, комунальним майном, земельними ресурсами, передбачається розроблення необхідних законодавчих актів до вересня цього року.

Версія для друку