Чотирилапі товариші допомагають військовим
22 Квітня 2016 • 12:39
Кіл-сть переглядів: 572
Вчора, 21 квітня, відбулася презентація канадського проекту «Друг героя» у Бердичівському госпіталі ветеранів та учасників війни, де проходять лікування та реабілітацію учасники АТО.
Координатор даного проекту Калина Кардаш приїхала до військових у шпиталь разом зі своїми чотирилапими товаришами – собаками.
Калина Кардаш розповіла, що проекти подібні до цього уже тривалий час реалізуються у багатьох країнах світу, у тому числі і в Канаді. Вони направлені для реабілітації бійців та ветеранів з психологічними і фізичними травмами, які були спричинені війною, за допомогою службових собак. В Україні він реалізується вперше і в ньому беруть участь канадські спеціалісти-кінологи спільно з психологами та лікарями.
У презентації взяла участь і представник Центру допомоги учасникам АТО при облдержадміністрації Олена Юхимович, яка познайомила бійців з тим, які програми діють зараз у Житомирській області для демобілізованих учасників АТО.
Нагадаємо, що бійці у військовому шпиталі м. Житомира також проходили реабілітацію за допомогою собак.
Довідково: Проект «Друг героя» складається з двох напрямків напрацювання у собак необхідних навичок: терапевтичний та службовий. Для терапевтичних напрямків кінологи спеціально вибирають тварин з м’яким, товариським характером, без жодних ознак агресії. Вони використовуються психологами у шпиталях для того, щоб розслабити воїнів АТО, допомогти їм зняти стрес та напруженість.
Службовий собака – то вже зовсім інше, адже за ним стоїть довга робота кінологів, які тренують собаку протягом двох-трьох років. Потім її віддають бійцю (за згодою його сім’ї), і собака знаходиться поряд зі своїм підопічним 24 години на добу. Вона може ходити з ним до аптеки та супермаркету, відчиняти двері (у випадку, якщо господар має серйозні проблеми зі здоров’ям). Тварина дресирується таким чином, аби відчувати, коли людина починає вести себе агресивно і намагатися відволікти його увагу. Досвід інших країн свідчить, що така практика є надзвичайно дієвою, і суттєво допомагає тим, хто не може повернутися до нормального життя після війни.