Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У Баранівському районі намагалися пошкодити очисні споруди

27 Квітня 2016 • 12:06

Кіл-сть переглядів: 782

Пошкодження невідомими особами обладнання, що веде до очисних споруд Першотравенського заводу електротехнічного фарфору, зафіксовано у Баранівському районі. Про це повідомив начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Вадим Войцешук.

Зранку 27 квітня на місце виїхала робоча група у складі представників екологічної інспекції, СЕС, райдержадміністрації, селищної ради, ЗМІ. За результатами перевірки складено відповідний акт, який буде передано правоохоронним органам.

За інформацією селищного голови Олександра Денисюка, 26 квітня увечері біля річки Хомора невідомими особами проводилися відеозйомки. Тоді ж виявлено і пошкодження обладнання, яке функціонувало безперебійно – зламано лоток, що веде до очисних споруд. Проте така ситуація не має екологічних наслідків. Адже Першотравенський завод не скидає відходи до річки Хомора – вони накопичуються в колекторі, потім надходять до очисних споруд лише упродовж 1 години на добу. Крім того, від місця зламу до води – близько 4 кілометрів. Кількість відходів, що йде із заводу (близько 60 м.куб. на добу) навіть при повній (а не 0,5 м) поламці обладнання фізично не могла б дійти до річки.

 

Відламаний лоток буде відремонтовано вже упродовж години.

Нагадаємо, що Першотравенський завод є територіально найближчим до Хмельницької області, звідки надходять, за попередньою інформацією несанкціоновані скиди.

Раніше представники Хмельницької екологічної інспекції висловили позицію, що потреби в оголошенні надзвичайної ситуації немає, нібито забруднюючі речовини не такі вже й шкідливі та не перевищують норму у 100 разів.

Про те, чи є перевищення норм забруднюючих речовин у воді і на скільки, стане відомо вже незабаром із результатів досліджень проб води та органічних речовин, взятих київськими інститутами.

Версія для друку