Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Приклади децентралізації на Житомирщині, або як людям повірити у реформу. ВІДЕО

29 Квітня 2016 • 09:17

Кіл-сть переглядів: 848

На Житомирщині продовжуються обговорення однієї з найбільших реформ в Україні – реформи децентралізації.

 

Вчора, 28 квітня, на каналі «Житомир» вели мову про сучасний стан та перспективи розвитку реформи, в основі якої – передача повноважень та фінансів на рівень територіальної громади.

 

В обговореннях взяли участь Тетяна Парфентієва – депутат Житомирської районної ради, Валентина Ільницька – голова Тетерівської об’єднаної територіальної громади та журналісти – Ніна Собкович, Ірина Остапчук, Тетяна Пашкевич.

 

Депутат Житомирської міської ради Тетяна Парфентієва розповідає: «Тривалий час ми жили в радянській системі, яка передбачала центральне керівництво. Дуже вигідно було, аби в кожному населеному пункті був представник влади і централізований контроль за тією владою, яка представлена на місцях. Утворилась ситуація, що у громадах частина податків йшла в Київ, частина в область і в район, а тих податків, які залишалися, не вистачало, щоб розвивати громаду. Фактично, їх ледве вистачало, аби сплатити заробітну плату, комунальні послуги. І майже 90 % сільських і селищних рад були дотаційними в Україні.

 

Сьогодні, напевно, вперше відбувається відхід від такої системи. Ми маємо брати відповідальність за свої громади, за їх розвиток. Держава для цього дає і ресурси, і повноваження. Ми маємо гарні результати наповнення бюджетів після бюджетної децентралізації».

 

Голова Тетрівської ОТГ Валентина Ільницька розповіла про те, з чого починалося об’єднання, як проходило та які результати має громада вже сьогодні. У Тетерівській ОТГ вибрали соціальний напрям розвитку. І вже багато коштів направлено на харчування дітей пільгових категорій та учнів молодших класів, а також на рецепти, за якими пільгові категорії громадян можуть отримати ліки безкоштовно.

 

Як же людям повірити у реформу та що можна зробити, аби залучати немалі гроші з Європи на розвиток своїх територій – дивіться у програмі.

 


Версія для друку