Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Голова ОДА дав доручення посилити безпеку в екосистемах та на водних об’єктах

24 Червня 2016 • 14:23

Кіл-сть переглядів: 633

Для того, аби вихідні на Житомирщині пройшли безпечно, сьогодні, 24 червня, голова облдержадміністрації Сергій Машковський підписав доручення про заходи із запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах та загибелі людей на водних об’єктах області під час святкових та вихідних днів з 25 по 28 червня 2016 року.

 

Відповідно до документа, головам РДА, міським головам необхідно:

 

1. Ужити невідкладних заходів щодо запобігання виникненню в екосистемах області пожеж, недопущення проведення масових заходів у місцях із підвищеною пожежною небезпекою та місцях, що не пристосовані до проведення таких заходів.

 

2. Забезпечити оперативність та безперебійну роботу оперативних штабів з координації дій та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою, взяти під особистий контроль їх роботу.

 

3. Забезпечити належну координацію і взаємодію органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій з питань запобігання виникненню пожеж та їх наслідків.

 

4. Організувати у взаємодії з підприємствами Держлісагентства України та іншими лісокористувачами цілодобовий моніторинг ситуації у природних екосистемах, забезпечити оперативне залучення всіх необхідних сил та засобів для гасіння загорань на ранніх стадіях їх виникнення.

 

5. Вживати заходів щодо залучення до гасіння служб цивільного захисту, підприємств, організацій, власників і орендарів земельних ділянок, торфовищ, лісокористувачів та місцевого населення.

 

6. Ввести на період високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки тимчасові обмеження на відвідування населенням лісових масивів і в’їзд до них автотранспортних засобів.

 

7. Забезпечити здійснення заходів щодо:

 

1) цілодобового контролю з охорони і захисту лісів, активізації роботи з попередження та негайної ліквідації пожеж у природних екологічних системах;

 

2) уточнення місцевих планів запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

 

3) перевірки стану готовності пунктів евакуації населення на випадок можливого відселення з постраждалих територій та забезпечення цих пунктів питною водою, медикаментами тощо;

 

4) недопущення випалювання стерні, бур’янів, смітників тощо;

 

5) посилення пожежної безпеки місць збирання, зберігання та переробки врожаю.

 

8. Ужити додаткових заходів щодо забезпечення безумовного виконання правил пожежної безпеки на об’єктах, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру, інших об’єктах підвищеної небезпеки, а також на територіях лісового фонду незалежно від відомчої підпорядкованості та форми власності, в тому числі патрулювання лісових масивів.

 

9. Забезпечити безумовне виконання заходів, визначених п.3 рішення чергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 25.05.2016 року (протокол № 5).

 

10. Забезпечити проведення розважальних заходів на воді лише на визначених та обладнаних місцях відпочинку на водних обєктах.

 

11. Організувати взаємодію з територіальними органами Національної поліції, ДСНС України у Житомирській області щодо порядку спільних дій при можливому виникненні надзвичайних подій.

 

12. Проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання Правил безпеки на водних об’єктах України, дій при виникненні пригод на воді та надання першої медичної допомоги потерпілим.

 

13. Усі водоймища, не пристосовані для відпочинку громадян (кар’єри, ставки тощо), обладнати попереджувальною наочною агітацією з написом “КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!”.

 

Крім того, Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області має постійно здійснювати оперативний моніторинг ситуації з пожежами у природних екосистемах та забезпечити готовність особового складу та техніки до ліквідації можливих пожеж та їх наслідків, своєчасне залучення підпорядкованих пожежно-рятувальних підрозділів до гасіння пожеж у природних екосистемах.

Версія для друку