Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У Житомирi обговорили питання вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів

01 Липня 2016 • 10:40

Кіл-сть переглядів: 784

Навчальний семінар щодо вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів проходить сьогоднi, 1 липня, у Житомирі. Захід відбувається за сприяння Мінагрополітики України та управління агропромислового розвитку ОДА в рамках міжнародного проекту «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».

 

Мета проекту – сприяння безпечності харчових продуктів в Україні за принципом «від лану до столу» шляхом приведення законодавства України, інституційної інфраструктури та системи державного контролю у відповідність політики і практик ЄС.

 

Семінар розпочався з презентацій основних положень законодавства щодо безпеки харчових продуктів, а також відповідності санітарних та фітосанітарних заходів.

 

Захід проходить у режимі діалогу спікерів з представниками підприємств. Своїми знаннями ділились головний спеціаліст відділу технологій виробництва харчової продукції Департаменту продовольства Мінагрополітики України Марина Глухова, заступник начальника управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА Ніна Добринська та експерти проекту ЄС.

 

Ніна Добринська зазначила, що реалізація проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» на Житомирщині є дуже важливим, адже на сьогодні саме ця галузь займає третину економіки області.

 

Проект включає в себе три компоненти: інституційну реформу та державний контроль; ветеринарію та безпечність харчових продуктів; інформаційні системи та управління даними.

 

Основними завданнями проекту є:

 

– проведення навчання для співробітників органів державного контролю, ветеринарів, персоналу митної служби, що мають відношення до сфери безпечності харчових продуктів;

 

– створення національної системи управління даними та швидкого обміну інформацією для харчових продуктів та кормів, з характеристиками подібними до RASFF;

 

– оптимізація мережі національних референт-лабораторій, забезпечення відібраними лабораторіями з новим устаткуванням, програмним та технічним забезпеченням;

 

– створення національної системи управління даними та інформаційної системи для лабораторій, органів держконтролю для нотифікації та обробки даних про імпорт та експорт.

Версія для друку