Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Гострі кишкові інфекції: як вберегтися

20 Липня 2016 • 13:10

Кіл-сть переглядів: 589

1У Житомирській області в літній період ускладнилася епідемічна ситуація із захворюваністю населення на гострі кишкові інфекції. Так, якщо упродовж минулого року  зареєстровано 4 спалахи  кишкових  інфекцій, то лише за І півріччя поточного року їх вже зареєстровано 6 із загальною кількістю хворих – 43, у тому числі – 18 дітей.

 

Серед основних причин захворювання – залучення до приготування страв випадкових осіб,  не обізнаних з елементарними правилами особистої гігієни, порушення технологій приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму, вживання швидкопсувних продуктів.

 

Факторами передачі інфекції найчастіше стають готові страви, молоко і молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються «із запасом», що призводить до накопичення у продуктах збудників інфекційних захворювань.

 

За статистикою, кишкові інфекції можна віднести до справжніх сезонних захворюваннь, пік яких припадає на літній період.

 

Причини такої сезонності: некип’ячена вода з-під крана і з природніх джерел; свіжі овочі і фрукти, які не завжди ретельно вимиті і знезаражені; влітку харчові продукти (особливо м’ясо, молоко, риба) псуються швидше, хоча ознаки псування можуть бути практично непомітні; велика кількість комах – переносників інфекції.

 

Щоб уникнути кишкових інфекцій:

  • мийте руки перед їжею;
  • в літній період утримайтеся від вживання кондитерських виробів з кремом, приготовленим на свіжих яйцях;
  • зберігайте сире м’ясо і рибу окремо від готових страв у холодильнику;
  • ретельно промивайте фрукти, овочі, зелень (щоб позбутися від непомітних оку забруднень, зелень краще замочити на 5-7 хвилин у слабосолоному розчині);
  • салати зі свіжих овочів зберігайте не більше кількох годин, намагайтеся вживати тільки свіжоприготовлену їжу;
  • при покупці м’ясних і молочних продуктів віддавайте перевагу фабричній упаковці, обов’язково переконайтеся в терміні придатності;
  • пийте тільки кип’ячену воду або «мінералку», придбану в добре відомих магазинах.

Якщо ви все-таки потрапили до неприємного списку і підозрюєте, що причиною інфекції стала неякісна вода або їжа, не соромтеся звернутися до медичного  закладу. Ваша пильність може стати запорукою здоров’я  малюків у дитячому садку, ваших сусідів, членів сім’ї та близьких.

Версія для друку