Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Увага! Бережіться отруйних змій

25 Липня 2016 • 14:35

Кіл-сть переглядів: 1 019

1Щороку в Україні люди стають жертвами укусів отруйних змій. Такі випадки можуть мати серйозні наслідки, оскільки отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини.

 

У потерпілого вже через півгодини проявляються загальні ознаки отруєння: слабкість, головний біль, нудота, задишка, запаморочення, з’являється набряклість тканин, запалення лімфатичних вузлів. Особливо небезпечними ці укуси є для дітей та людей, імунітет яких ослаблений хронічними захворюваннями.

 

Лише за останні вихідні, 23-24 липня, на лікарняні ліжка Овруцької центральної районної лікарні потрапило 4 людини, які стали жертвами отруйних плазунів.

 

З метою попередження виникнення подібних випадків рятувальники нагадують громадянам правила, які допоможуть уникнути укусів плазунів.

 

Упершу чергу, потрібно знати місця їх найчастішого перебування. Змії поширені в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах. Будучи нічними тваринами, удень вони ховаються в старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.

 

Особливо уважними треба бути у занедбаних кар’єрах, серед кам’яних руїн, у закинутих будівлях.

 

Така ж обережність і виставлений вперед ціпок не зайві при швидкому русі по стежках, на яких змії люблять грітися в сонячний день. Дрімаючий плазун має дуже слабкий нюх і слух, тому раптова поява людини може перешкодити йому вчасно зникнути в траві, він змушений буде захищатися укусом.

 

Крім того, варто ознайомитися із тими видами плазунів, які притаманні для певної місцевості, їх характерним забарвленням і зовнішніми ознаками. Для прогулянки у районах, де проживає велика кількість змій, потрібно одягати цупкі штани та чоботи.

 

Якщо змія все ж таки вкусила, то у перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани. Кров’янисту рідину, що відсмоктується, треба відразу ж спльовувати. Проте такі дії не можна робити людям, у яких в роті є язви та ранки. Потім з підручних матеріалів на уражену кінцівку накладають шину і вживають заходів для екстреного транспортування потерпілого в лікувальну установу.

Версія для друку