Представники області візьмуть участь у багатовекторному проекті, спрямованому на підтримку найуразливіших категорій громадян
26 Вересня 2016 • 10:01
Кіл-сть переглядів: 671
В умовах політичної та соціально-економічної кризи в Україні соціальні ініціативи, направлені на підтримку та захист прав найуразливіших категорій громадян, є вкрай важливими для країни і потребують єднання зусиль громадськості та всіх гілок влади.
Тож, з січня 2015 року в нашій країні реалізується багатовекторний проект «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні», основною метою якого є посилення ролі українського громадянського суспільства в просуванні прав людини, принципів відмови від дискримінації та забезпечення рівності для уразливих груп осіб, які перебувають у конфлікті із законом (неповнолітніх, жінок, жінок з дітьми, інвалідів, людей з хронічними захворюваннями, хворих на ВІЛ/СНІД) та їх сімей.
Проектна діяльність, фінансування якої забезпечується Європейським Союзом, здійснюється міжнародною неурядовою організацією «Міжнародна тюремна реформа» у співпраці з національними партнерами та за загальною координацією діяльності в Україні Всеукраїнського центру правової допомоги «Громадський захисник».
В рамках проекту, 27 вересня 2016 р. в м. Умань відбудеться черговий каскад проектних заходів для Черкаської, Київської та Житомирської областей, основною метою якого визначено підвищення ефективності співпраці та координації органів кримінальної юстиції і установ/організацій соціального спрямування вищевказаних областей України щодо питань дотримання прав уразливих категорій засуджених і звільнених громадян, в тому числі регламентованих статтею 3 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
Каскад проектних заходів передбачає проведення:
- об’єднаної міжрегіональної координаційної зустрічі органів кримінальної юстиції га обласних прокуратур, департаментів соціального захисту населення обласних державних адміністрацій, громадських рад Житомирської, Київської та Черкаської областей і тих областей, на територію яких розповсюджується компетенція новостворюваного, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. за № 348, Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України);
- інформаційно-адвокаційного візиту до Центру обслуговування бездомних та звільнених осіб Центру соціальних послуг УПСЗН Уманської міської ради (оскільки саме вказаний заклад має унікальний досвід реалізації програм реінтеграції у суспільство громадян, які тривалий час перебували в місцях позбавлення волі та втратили соціальнокорисні навички і зв’язки та с одним із небагатьох в Україні, який успішно функціонуй завдяки взаємодії місцевої влади і громади).