З підвищенням енергетичного класу будинку енергоспоживання зменшується на 20-25%, – Геннадій Зубко
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2016_10/152436598.jpg)
31 Жовтня 2016 • 15:26
Кіл-сть переглядів: 662
Підвищення енергетичного класу будинку на 1 категорію приводить до зменшення енергоспоживання на 20-25%. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ під час презентації Закону «Про енергетичну ефективність будівель», який цього тижня розглядатиметься у Парламенті.
«Крім того, якщо родина підвищує енергетичний клас свого житла, то збільшується ринкова вартість цього житла, мінімум на 10%. Квартира, із високим класом енергоефективності матиме вищу ринкову вартість, і водночас – нижчі показники енергоспоживання», – зазначив Геннадій Зубко. При цьому вартість проведення енергоаудиту для багатоквартирного будинку у розрахунку для однієї квартири буде близько 100 грн.
«Із прийняттям закону українці отримують: можливість зменшити споживання енергоресурсів у будинках (в 5 разів); можливість заощадити кошти на оплаті за спожиті енергоресурси та комунальні послуги; покращені й комфортніші умови проживання; підвищення вартості власного житла», – наголосив Геннадій Зубко.
Нагадаємо, Закон «Про енергоефективність будівель» передбачає запровадження сертифікації енергетичної ефективності будівель. В сертифікатах зазначатимуться дані про енергоспоживання будівлі та рекомендації щодо підвищення рівня енергоефективності в ній.