Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Стратегічне планування дозволить покращити ситуацію у сфері поводження з побутовими відходами, – Едуард Кругляк

10 Листопада 2016 • 10:11

Кіл-сть переглядів: 655

6489464Стратегічне планування дозволить покращити ситуацію у сфері поводження з побутовими відходами. Для того, щоб досягти цього маємо, зокрема, скоротити чисельність сміттєвих полігонів, привести існуючі полігони у відповідність до стандартів та ввести жорсткий контроль.

 

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Едуард Кругляк під час круглого столу «Стратегічне планування у сфері поводження з побутовими відходами – вимога часу», який відбувся 8 листопада у рамках XII Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства – 2016» та XIV Міжнародної спеціалізованої виставки «КомунТех – 2016».

 

За його словами, щоб покращити ситуацію у сфері поводження з побутовими відходами потрібно скоротити чисельність полігонів захоронення побутових відходів (практичний досвід Болгарії – із 1000 полігонів створено 100), існуючі полігони узгодити з державними будівельними нормами, встановити жорсткі критерії щодо контролю за поводженням з побутовими відходами, розробити комплекс заходів із мінімізації корупційного впливу на місцеві органи влади у процесі організації перевезення побутових відходів, створити галузь з утилізації побутових відходів, тощо.

 

Важливим питанням залишається утилізація відпрацьованих батарейок та приладів електронного та електричного обладнання, які є невід’ємною частиною побутових відходів. У березні цього року Мінрегіон було визначено бенефіціаром проекту Twinning «Впровадження системи управління відходами електронного та електричного обладнання (WEEE) Україні». Як зазначила постійний радник Проекту Еліна Велінова, вже заплановано ряд заходів, які буде втілено найближчим часом. Буде здійснено розробку функціональних моделей для управління ВЕЕО та батарейок, проектів законодавчих актів та стратегії впровадження системи управління відходами у цій сфері. Також заплановано створити фінансову модель для розрахунку економічно обґрунтованих тарифів за категоріями товарів, розробити рекомендації щодо системи реєстрації та звітності виробників/імпортерів та операторів з управління відходами, визначити мінімальні технічні вимоги зі збору, підготовки до повторного використання, переробки, утилізації та видаленню ВЕЕО та батарейок.

 

Під час круглого столу було наголошено на необхідності об’єднати зусилля всіх органів влади та бізнесу у процесі розробки Національної стратегії поводження з відходами в Україні, яка має стати комунікативним майданчиком для усунення багаторічних протиріч у законодавстві.

Версія для друку