«В освітній субвенції на 2017 рік закладено 300 млн для навчальних закладів ОТГ», – Лілія Гриневич
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2016_11/1450680227-yaksna-osvta-6h3-15.11.2016.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a11161.jpg)
15 Листопада 2016 • 10:53
Кіл-сть переглядів: 590
Школа як центр громади є основою успішної децентралізації, а Уряд сприятиме розвитку опорних шкіл та допомагатиме об’єднаним територіальним громадам розвивати якісну освіту. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на відкритті конференції «Україна на шляху децентралізації освіти».
Вона наголосила, що в освітній субвенції на 2017 рік закладено 200 млн гривень на автобуси для опорних шкіл, 300 млн грн – для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад та ще додатково 300 млн грн на обладнання кабінетів для вивчення природничих наук в опорних школах.
«Ми хочемо спонукати об’єднані територіальні громади розвивати успішну освіту. Нам потрібна школа побудована на партнерстві між батьками, учителями та дітьми. І головне – школа має стати центром громади», – додала Лілія Гриневич.
Як відбувається децентралізація у сфері освіти з точки зору розвитку освітньої інфраструктури розказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.
Він наголосив, що хоч процес і йде складно, але вже зараз створення опорних шкіл поступово стає ініціативою, джерелом якої є громада. Дуже важливо, щоб цей процес набирав сили і громади реально використовували свої можливості, які створюються для них сьогодні.