Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Для громадських організацій зменшено ставки адміністративного збору за державну реєстрацію змін до установчих документів

22 Листопада 2016 • 08:29

Кіл-сть переглядів: 726

11 листопада 2016 року оприлюднено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності». Цим Законом, зокрема, внесені зміни щодо суми адміністративного збору, який справляється за державну реєстрацію змін до установчих документів громадських об’єднань та благодійних організацій.

 

Так, з 2 листопада 2016 року адміністративний збір за реєстрацію змін до відомостей про громадське об’єднання чи благодійну організацію становить 0,1 мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, який округлюється до найближчих 10 гривень. Тобто відтепер розмір адміністративного збору за державну реєстрацію змін для громадських організацій складає 140 грн.

 

Крім того, законодавчо закріплено звільнення від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу – підприємця та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.

 

Разом з тим, однією з ключових новел, яка втілена в життя завдяки законодавчим змінам, є новела щодо нотаріального посвідчення підпису на рішенні про внесення змін до відомостей про громадське об’єднання і/або на установчому документі, якщо в установчий документ вносились зміни.

 

Тобто сьогодні громадська організація має право вибору самостійно визначати захист від рейдерських зазіхань. Якщо організація знає, що вона буде стикатись з якоюсь фінансовою бюрократією, що через її рахунки точно будуть проходити великі суми коштів, має побоювання, що через її «велике ім’я» в майбутньому можливе рейдерське захоплення, то вона може у своїх статутних документах передбачити норму про те, що під час внесення змін в установчі документи чи навіть будь-яких змін до відомостей про громадське об’єднання або благодійну організацію, обов’язковим є нотаріальне посвідчення підписів.

Версія для друку