Геннадій Зубко назвав головні завдання децентралізації на 2017 рік
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2016_11/decentalizaciya-1024x768.jpg)
25 Листопада 2016 • 08:48
Кіл-сть переглядів: 563
Головні завдання децентралізації на 2017 рік полягають у розбудові інфраструктури громад, запровадженні стратегічного планування розвитку ОТГ, підвищенні якості надання послуг, а також реформуванні сектору ЖКГ. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на Форумі «Секторальні реформи в призмі децентралізації: місцеві фінанси, житлово-комунальне господарство, управління земельними ресурсами і комунальним майном, розвиток інфраструктури територіальних громад» у Харкові.
«Ми бачимо, що в результаті фінансової децентралізації місцеві бюджети збільшились. Але потрібно зробити так, щоб це відчули й звичайні родини: коли діти підуть у садок або опорну школу, коли звертатимуться у лікарню або в орган місцевої влади за соціальною або адміністративною послугою – коли отримуватимуть якісну послугу», – сказав Геннадій Зубко.
За словами Віце-прем’єр-міністра, саме такі завдання лягають на плечі лідерів громад, яких обиратимуть в ОТГ вже у грудні цього року.
Довідково. У результаті реформи децентралізації менше ніж за два роки утворено 367 добровільно об’єднаних територіальних громад, у яких об’єдналося близько 3-х тисяч сільських, селищних, міських рад. З них: 159 ОТГ у 2015 році, у яких відбулися перші місцеві вибори та 209 ОТГ у 2016 році. На 11 та 18 грудня 2016 року у 184 призначено перші місцеві вибори.