Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Право переселенців на адресну грошову допомогу

05 Грудня 2016 • 09:50

Кіл-сть переглядів: 1 536

1На сьогодні залишається актуальним питання щодо припинення чи відміни виплат внутрішньо переміщеним особам органами соціального захисту населення.

 

Згідно з Порядком надання щомісячної адресної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505, грошова допомога надається переселенцям, які стоять на обліку в структурних підрозділах із питань соціального захисту населення районних, виконавчих органах із питань соціального захисту населення міських, районних у містах рад, із дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше, ніж шість місяців.

 

Грошова допомога переселенцям призначається на сім’ю у таких розмірах:

  • для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) 884 гривні на одну особу (члена сім’ї);
  • для інвалідів прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;
  • для працездатних осіб 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень.

 

Порядок також містить перелік підстав припинення виплати грошової допомоги, а саме:

  • подання уповноваженим представником сім’ї заяви про припинення виплати грошової допомоги;
  • надання інформації державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім’ї протягом двох місяців не працевлаштувалися за сприянням державної служби зайнятості або перебувають в трудових відносинах із роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють;
  • зняття з обліку внутрішньо переміщеної особи;
  • виявлення факту подання недостовірної інформації, які впливають на призначення грошової допомоги.

За юридичною консультацією можна звертатися до Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: вул. Гагаріна, 47, або за телефоном: (0412) 43-01-76.

 

Окрім цього, на базі готелю «Житомир» (м. Житомир, площа Перемоги, 6) та санаторію «Тетерів» (м. Коростишів, провулок Дачний, 13) працює мобільний консультативний пункт, робота якого орієнтована на вирішення проблемних питань переселенців шляхом надання юридичних консультацій. 

Версія для друку