Тиждень права: як працює Пенсійний фонд
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2016_12/1454485381.jpg)
08 Грудня 2016 • 15:40
Кіл-сть переглядів: 1 173
З 5 по 11 грудня 2016 року в України проходить Всеукраїнський тиждень права.
Проведення тижня права в Україні – це можливість накреслити плани для подальшої роботи, а її більш ніж достатньо для всіх: і для пересічного громадянина, який поряд з можливістю реалізації своїх прав та законних інтересів має ряд обов’язків, і для представників органів влади та законодавців.
Робота Пенсійного фонду передбачає щоденний прийом громадян, надання консультацій, роз’яснень з питань пенсійного забезпечення громадян, що дає можливість реалізувати конституційне право громадян на соціальний захист, а саме: право на забезпечення їх у разі повної, тимчасової або часткової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.
Кожна особа, яка звертається до Пенсійного фонду, має право безперешкодно подавати заяви, скарги, пропозиції з питань пенсійного забезпечення, звертатись на особистий прийом.
Реалізуючи своє право на звернення, пенсіонери мають право звертатися до органів Пенсійного фонду з пропозиціями, заявами, скаргами та одержувати вичерпні відповіді на них у строки, встановлені Законом України «Про звернення громадян». У разі незгоди з наданою відповіддю мають право оскаржити її до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду.
Керівництвом головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області постійно проводиться особистий прийом громадян, висвітлюються актуальні новини пенсійного законодавства в засобах масової інформації. Працюють телефони гарячих ліній (0412) 24–66–98, 24–07–15.
Також, з метою забезпечення швидкого та оперативного надання відповідей громадянам області з питань пенсійного забезпечення в онлайн режимі запроваджено послугу надання консультацій в режимі Skype–зв’язку (адреса:vz_pfu).