Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Лікарів сімейної медицини області навчають, як працювати із хворими груп ризику

20 Березня 2017 • 14:50

Кіл-сть переглядів: 591

162 лікарі загальної практики – сімейної медицини центрів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) Новоград-Волинського, Ємільчинського, Баранівського та Романівського районів взяли участь у науково-практичній конференції «Загальні клінічні аспекти сучасних проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу» з оволодінням методикою проведення добровільного консультування і тестування на ВІЛ».

 

Конференція проходила 17 березня у Новограді-Волинському.

 

«Потреба у проведенні таких науково-практичних конференцій обумовлена тим, що медичний супровід ВІЛ-інфікованих осіб і тих, хто належить до груп ризику, будуть забезпечувати сімейні лікарі мережі первинної допомоги, які, по суті, до цього ще не повністю готові. Лікарі загальної практики – сімейної медицини, зокрема, повинні будуть проводити тестування населення на ВІЛ-інфекцію за згодою пацієнта, в тому числі й вагітних жінок. А ця робота передбачає оволодіння низкою відповідних теоретичних знань та практичними навичками», – сказав головний лікар обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Юрій Галінський.

 

Також він додав, що фахівці центру визнають ефективність саме такої форми співпраці з колегами. Так, наприклад, минулого року, окрім традиційних виступів на профільних товариствах, було проведено три кущові семінари для лікарів акушерів-гінекологів, терапевтів, інфекціоністів.

 

Довідково. Найближчим часом відбудеться ще 4 аналогічні заходи і таким чином до травня буде охоплено усіх 550 лікарів загальної практики – сімейної медицини області. У планах обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом – проведення аналогічних заходів для лікарів вузькопрофільних спеціальностей.

 

Версія для друку