Понад 600 мільйонів гривень отримають власники за оренду земельних паїв на Житомирщині
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2017_03/IMG_6692_7.640.jpg)
03 Квітня 2017 • 08:45
Кіл-сть переглядів: 460
У 2017 році власники паїв у Житомирській області отримають 615,7 млн гривень оплати за надання в користування своїх земельних ділянок.
Про це повідомляє Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області.
Середній розмір річної орендної плати в області становить 1 099,5 гривень за гектар, що на 21% більше ніж за аналогічний період минулого року.
Розмір річної орендної плати за користування землею різний у районах області. Найвища ставка у Любарському районі – 2 054,9 грн за гектар, найнижча – у Ємільчинському – 193,2 грн за гектар.
Орендарі розраховуються з власниками паїв переважно сільськогосподарською продукцією – 58,2%. Ще 41,1% – грошові виплати. Незначна частина виплат здійснюється у відробітковій формі (0,7%).
Загалом аграрії Житомирської області уклали з власниками земельних паїв 200 302 договори оренди на землі загальною площею 560 тисяч гектарів. Більшість укладених угод оренди – це середньострокові договори тривалістю 8-10 років.
Довідково: Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.