Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Голова ОДА Ігор Гундич розповів, як на Житомирщині допомагають постраждалим від аварії

26 Квітня 2017 • 09:53

Кіл-сть переглядів: 625

На допомогу постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС на Житомирщині у 2017 році буде спрямовано 222,3 млн.грн.

 

Про це у коментарі Українському радіо повідомив голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич.

 

«Зважаючи на те, що Житомирщина є однією з областей, які найбільше постраждали від аварії на ЧАЕС – 21% населення області мають статус постраждалих , – ми намагаємося максимально допомагати цим людям. Цьогоріч на таку допомогу буде спрямовано 222,3 млн.грн., у тому числі 13,2 млн.грн. із обласного бюджету», – повідомив Ігор Гундич.

 

Голова ОДА акцентував, що кошти з обласного бюджету розподілені пропорційно кількості постраждалого населення між районами області на забезпечення людей, постраждалих від ЧАЕС,  ліками та стоматологічними послугами. Кошти державного бюджету йдуть на оплату додаткових відпусток, стипендій, компенсації сім’ям із дітьми, безоплатне харчування дітей відповідних категорій, оплату санаторно-курортних путівок.

 

Нагадаємо, у минулому році на базі обласної лікарні ім. Гербачевського за рахунок коштів обласного бюджету (6 млн.грн.) відкрито сучасне терапевтичне відділення для людей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. За перші місця роботи відділення повне лікування тут пройшли понад 300 осіб. Потужності відділення – лікування 1500 осіб щороку.

 

Особливістю відділення є його широкопрофільність. Пацієнт тут зможе пройти комплексне лікування супутніх захворювань.

 

Довідково:

 

Житомирщина – одна із областей, які найбільше постраждали від аварії на атомній станції – 9 північних районів, міста Коростень, Малин опинилися в зоні підвищеного радіоактивного  забруднення.

 

В області проживає  262 тис.  постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС – 21 % від загальної  чисельності населення області (7,9 тис. інвалідів,57,6 тис. потерпілих дітей, 7,7 тис. учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС).

 

На територіях, що зазнали радіоактивного забруднення, проживає 172 тис. постраждалих, у тому числі 52,3 тис. дітей.

 

Упродовж І  кварталу 2017 року виписано та оформлено 1 120  посвідчень постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

 

 

Версія для друку