Дітям, аби їздити до Європи без візи, обов’язково потрібно мати біометричний закордонний паспорт
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2017_05/thumb_news_20170529_135226_1496055146.jpg)
29 Травня 2017 • 12:23
Кіл-сть переглядів: 507
Із впровадженням безвізового режиму для громадян України відкривається можливість вільно подорожувати в низку країн Європи. При цьому готуючись до подорожі українські громадяни тепер зможуть більш спокійно їх планувати, в тому числі спонтанно. Щоб їздити до Європи без візи, обов’язково потрібно мати біометричний закордонний паспорт громадянина України. Така ж норма стосується і дітей.
Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.
“Паспорт громадянина України для виїзду за кордон дітям від народження і до 16 років оформляється строком на 4 роки. Після 16 років видаються паспорти з повним терміном дії – на 10 років. Оформляючи документ для поїздок дитини за кордон, зверніть увагу, що до 12 років діти не здають відбитки пальців, тим не менш такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в’їзд до ЄС. Вже з 12 років ця процедура є обов’язковою, а підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи з 14 років”, – йдеться у повідомленні.
Також необхідно пам’ятати, що біометричний паспорт, підтвердження мети та умов перебування і фінансове забезпечення необхідні в подорожі за замовчуванням.