Обсяги обробки деревини на Житомирщині дозволяють говорити про створення лісогосподарського кластеру, – Олексій Шатило
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/images/news/2017_06/DSC_0554.jpg)
08 Червня 2017 • 09:40
Кіл-сть переглядів: 591
Третина нашої області – це ліси. Зараз Житомирщина чи не найбільша за обсягами лісозаготівлі в Україні. Житомирщина має низку потужних лісогосподарських підприємств. Це дає підстави говорити про створення цілого лісогосподарського кластеру, територією якого є весь регіон.
Про це сьогодні, 8 червня, повідомив директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Олексій Шатило на відкритті круглого столу «Регуляторні хащі: Ліс – товар чи ресурс?».
«Житомирщина займає одне з перших місць за площею лісів і ключові місця за обсягами лісозаготівлі. Понад 70 об’єктів господарювання юридичних осіб – підприємств, які займаються деревообробкою, і кількасот фізичних осіб підприємців. Без перебільшення – це десятки тисяч робочих місць у галузі та надходження до місцевих бюджетів. Маємо в області низку потужних підприємств, а обсяги обробки деревини дозволяють говорити про створення цілого лісогосподарського кластеру, територією якого є весь регіон», – зазначив Олексій Шатило.
Також він додав, що в цьому році відкривається підприємство, яке здатне переробляти 1 млн куб. м. лісу-кругляку, починаючи від розвиловки деревини до виготовлення різних видів продукції.
Крім цього, під час круглого столу представники влади, бізнесу, громадськості та експертних кіл обговорили проблематику лісової галузі.
Довідково. Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Державна регуляторна служба ініціювали публічні консультації як невід’ємний елемент регуляторної реформи, щоб правила для бізнесу стали ефективними та зрозумілими , а процес їх прийняття – прозорим та відкритим.
Круглий стіл пройшов за підтримки Офіса ефективного регулювання (BRDO).