Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Цієї осені ми даємо старт важливим реформам – Президент України

05 Жовтня 2017 • 06:31

Кіл-сть переглядів: 373

1Президент Петро Порошенко наголошує на важливості впровадження реформ у освітній, пенсійній, судовій, медичній сферах слідом за відновленням економічного зростання після глибокої кризи, спричиненої війною та гібридною агресією Росії.

 

«Освітня реформа не єдина, якій ми даємо старт цієї осені. Вчора Верховна Рада, нарешті, дала зелене світло пенсійній реформі, переконливою більшістю підтримавши відповідний закон», – сказав  Президент під час зустрічі з колективом Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Шевченка в рамках робочої поїздки на Чернігівщину.

 

Глава держави подякував народним депутатам за рішучі зміни, які підтримує Верховна Рада. «Надзвичайно важливо – освітня, пенсійна, судова, медична (реформи – ред.). І це все протягом декількох тижнів. Коли ще Україна мала такі темпи реформ?», – зауважив він.

 

За словами Президента, пенсійна реформа в цілому розрахована на тривалу стратегічну перспективу. «Але дуже важливо, що вже в найближчі місяці мільйони пенсіонерів отримають підвищені пенсії. При чому це не роздача грошей перед виборами, а це реалізація нашої стратегії», – підкреслив Петро Порошенко.

 

Він нагадав про підвищення мінімально заробітної плати вдвічі – з 1600 грн. до 3200 грн. Незважаючи на побоювання, що це викличе заборгованість по зарплаті та пенсіям, – все вдалось зробити. Також спільно з Урядом, Парламентом було забезпечено зростання середньої заробітної плати і зростання надходжень, незважаючи на пониження ставки єдиного соціального внеску, надходжень до Пенсійного фонду.

 

Петро Порошенко підкреслив, що сьогодні створено можливість, щоб відновити справедливість. «Ті, хто більше працював, мають отримувати більшу пенсію. Той, хто мав більш високу заробітну плату і більше вніс до Пенсійного фонду, має всі підстави розраховувати на те, що в нього буде і пенсія більша. І не можуть отримувати однакову пенсію той, хто пропрацював 10 років, і той, хто пропрацював 40 років. Бо вони внесли різну частину до Пенсійного фонду», – пояснив Глава держави. При цьому, він підкреслив, що підвищення пенсійного віку, яким всю країну лякала опозиція, не відбуватиметься.

 

«Я зараз відчуваю певне моральне задоволення, бо відновивши економічне зростання після глибокої кризи, спричиненої війною, гібридною агресією РФ, ми, нарешті, змогли зробити перший крок, щоби бодай трохи полегшити життя старшим українцям. Вони так важко й болісно пережили це лихоліття», – підкреслив Президент.

 

Він також додав, що це рішення можна було прийняти трохи раніше, якби деякі безвідповідальні політикани у Верховній Раді, зловживаючи правом опозиції, не блокували процес. «Друзі мої, це з їх милості Верховна Рада на кілька тижнів запнулася на розгляді тисяч і тисяч технічних поправок до законопроектів (щодо судової реформи – ред.)», – зазначив Президент та додав, що більшість з них носили навмисний технічний характер: то прибрати кому, то слова переставити, то замість коми крапку написати, чи наголос змінити. «Багато часу згаяли. Парламент працює в пленарному режимі два тижні на місяць. І це був втрачений місяць», – сказав він.

 

В той же час, Президент підкреслив, що деякі дуже суттєві поправки, направлені на захист прав і свобод (громадян – ред.) Верховна Рада підтримала, «полову відсіяли і Закон ухвалили». «Його прийняття зараз відкриває шлях до дуже важливої третьої реформи – реформи судової, яка після початку роботи нового Верховного Суду, нарешті, починає втілюватися в життя», – зазначив він.

 

За його словами, зміни до кодексів – це найбільш продумане впорядкування судового процесу та приведення його у відповідність до найкращих світових практик. До розробки змін було залучено велику кількість українських і міжнародних експертів.

 

Глава держави підкреслив, що очікує цей законопроект на підпис протягом декількох днів.

 

Президент також зазначив, що на фініші зараз і конкурс суддів до Верховного Суду. Завдяки змінам до Конституції щодо судової реформи вдалось прибрати старий корумпований суд, де українці не могли знайти правди і справедливості. Нині одночасно всі судді Верховного Суду і вищих спеціалізованих судів йдуть у відставку. Хто хоче – на новий, ефективний прозорий конкурс. Кожного кандидата має перевірити НАБУ, кожен має заповнити електронну декларацію, яка перевіряється Національним агентством із запобігання корупції. Крім того, створений інструмент громадського контролю – Вища рада доброчесності, яка може висловити будь-яку інформацію, яка стала їм відома, і ця інформація потребує ретельної перевірки.

 

«Весь цей конкурс зайняв майже рік. Комусь здається, що це – занадто довго. Можливо. Але цей рік продемонстрував Україні і всьому світові, що Україна здатна провести безпрецедентний відбір кандидатів на дуже високому рівні. Мені приємно, що європейські експерти високо оцінили відкритість всіх процедур та якість конкурсу. Більше того, навіть пропонують використовувати наш досвід для інших країн», – зазначив Петро Порошенко.

 

«Тож звертаю увагу тих, хто кожного дня роздмухує «зраду», що Верховний Суд запрацює вже цього року. І, без сумніву, це буде найкращий його склад за всі роки незалежності. Його суддями вперше стануть науковці, представники найкращих українських правових шкіл. Його суддями вперше стануть адвокати та відомі правозахисники, які роками відстоювали інтереси простих українців в Європейському суді з прав людини, а також судді першої та другої інстанцій», – підкреслив Президент.

Версія для друку