На Житомирщині більше 30 центрів соцобслуговування допомагають одиноким та непрацездатним жителям
24 Жовтня 2017 • 11:29
Кіл-сть переглядів: 448
У Житомирській області функціонує 31 територіальний центр соціального обслуговування, які надають допомогу 33,7 тис. одиноким і непрацездатним громадянам.
Про те, як працюють центри в області, обговорили сьогодні, 24 жовтня, під час наради на тему «Діяльність територіальних центрів соціального обслуговування в умовах децентралізації та співпраці з об’єднаними територіальними громадянами». Участь в засіданні взяв директор департаменту праці та соціального захисту населення ОДА Юрій Прокопець.
Загалом в області функціонує 23 територіальні центри соціального обслуговування райдержадміністрацій (міськвиконкомів). Крім цього, такі центри мають і 8 ОТГ – Народицька, Брусилівська, Олевська, Червоненська, Семенівська, Ушомирська, Чоповицька та Хорошівська.
За словами Юрія Прокопця, головне завдання, яке зараз стоїть перед центрами, – активізувати роботу та залучити більше благодійників, купувати соціальні послуги, при їх відсутності (послуги перукаря, ремонту одягу та взуття) в інших організацій, які їх надають. Разом з тим, необхідно створювати пункти прокату технічних засобів реабілітації.
Також для того, аби люди похилого віку та особи з інвалідністю продовжували всебічно розвиватись, збагачуватись духовно, займались самореалізацією, потрібно активніше створювати «Університети ІІІ віку».
Сьогодні в області всього працює 8 таких університетів при центрах у м. Житомир, Новоград-Волинський, Бердичівський, у Попільнянському, Радомишльському, Ружинському та Новоград-Волинському районах, а також Територіальному центрі Брусилівської ОТГ.
У цих університетах відкриті такі факультети:
- здорового способу життя та основ медицини;
- художньої самодіяльності;
- дозвілля та активного відпочинку;
- психологія спілкування;
- літературно-мистецький;
- основ інформаційно-комп’ютерних технологій.