Необхідно об’єднати усі зусилля для збільшення якісних послуг з реабілітації учасників АТО, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на Житомирщині
30 Січня 2018 • 11:31
Кіл-сть переглядів: 399
Пропозиція послуг з реабілітації учасників АТО набагато нижча, ніж попит на них. Тому потрібно об’єднати усі зусилля, щоб збільшити кількість таких послуг та їхню якість.
На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, сьогодні, 30 січня, під час робочої поїздки на Житомирщину.
У рамках візиту Іванна Климпуш-Цинцадзе разом з керівником секції Трастових Фондів НАТО Фредеріком Пежо та заступником голови Житомирської ОДА Ярославом Лагутою ознайомилися з діяльністю Реабілітаційного центру благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд братів Кузьміних».
«У нас сьогодні дуже багато викликів. Знаходячи спільну мову та співпрацю з владою, фондами, ми створимо той весь комплекс якісних послуг, який буде ставити хлопців на ноги. Це те, до чого нам потрібно прагнути. Це і навчання, і ресурси, і обладнання, що не може забезпечити одна сторона. Тому взаємодія – це той шлях, який нам потрібен. Саме тому сьогодні мої колеги з НАТО тут, щоб подивитися, як особистими зусиллями розвивається цей напрямок, та яку допомогу вони можуть надати», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.
За її словами, та пропозиція, яку ми маємо у напрямку фізичної реабілітації військовослужбовців, учасників АТО, не рівняється з попитом. Разом з Трастовими Фондами НАТО є можливість покращувати якість таких послуг в Україні.
Як зазначив Фредерік Пежо, «Міжнародний благодійний фонд братів Кузьміних» зможе брати участь у тренінгах для фахівців-реабілітологів, які проводяться Трастовими Фондами НАТО. Досвід таких навчань є, а спеціалісти, які їх проводять в Україні, проходили навчання за кордоном.
«На сьогодні на території області вже більше 10 тисяч демобілізованих військовослужбовців, які майже всі є учасниками АТО. На жаль, більше 700 є інвалідами. У нас є обласні програми підтримки, але вони, здебільшого, пов’язані з оперативним втручанням та лікуванням. І цей фонд, і наші комунальні заклади задіяні у реабілітації, проте цих обсягів не вистачає. Ми запланували реконструкцію центру вертебрології, на базі якого буде центр реабілітації і учасників АТО, і хворих після інсультів та інфарктів. Але тільки об’єднанням зусиль спеціалістів, влади, громадських організацій, благодійників ми зможемо збільшити кількість надання необхідних послуг», – наголосив Ярослав Лагута.
Довідково:
Реабілітаційний центр благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд братів Кузьміних» проводить фізичну реабілітацію бійців-учасників АТО, які отримали травми у зоні бойових дій, а також надає послуги з реабілітації дітей, котрі хворі на ДЦП.