Рада донорів з питань децентралізації визначила маршрутну карту реформи-2018
13 Лютого 2018 • 14:00
Кіл-сть переглядів: 383
Прийняття законів з децентралізації, які стимулюють об’єднання та посилюють існуючі громади; секторальна децентралізація, зокрема впровадження реальних проектів; навчання лідерів ОТГ; розвиток міжмуніципального співробітництва та імплементація принципів гендерної рівності у місцеве самоврядування. Така маршрутна карта завдань з впровадження реформи у 2018 році, якою мають спільно рухатися Мінрегіон та всі міжнародні проекти і програми технічної допомоги Україні.
Ці завдання сьогодні були окреслені на засіданні Ради донорів з питань децентралізації за участі керівництва Офісу Ради Європи в Україні, Представництва ЄС в Україні, Посольства Німеччини в Україні, Швейцарського бюро співробітництва, представництв ПРООН, ОБСЄ, USAID, OECD, проектів U-LEAD, GIZ, DESPRO, SIDA, DOBRE, ПУЛЬС, EDGE та інших.
«Сьогодні ми маємо потужну підтримку міжнародних партнерів у впровадженні реформи децентралізації. І для нас наразі головне – міжнародне сприяння й допомога та прийняття Парламентом маршрутної карти з 17 законопроектів з децентралізації. Ухвалення цих законів відкриє вікно можливостей для громад у частині спрощення умов для добровільного об’єднання громад та підсилення повноважень ОТГ через передачу управлінських функцій. Результат – більше створених громад, збільшення повноважень і управлінських функцій, що в першу чергу призводить до якісної зміни життя українців», – про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України та співголова Ради донорів Геннадій Зубко.
За його словами, серед пріоритетних законопроектів з підсилення громад – розширення повноважень органів місцевого самоврядування в частині управління землею і містобудівною сферою.
«Сьогодні близько семи мільйонів людей проживають в ОТГ і стільки ж прагнуть до об’єднання. Громади, що об’єдналися вже відчули переваги реформи, адже децентралізація – єдина з усіх реформ, яка вже матеріалізується. Вже зроблено багато роботи, але рішення, які створюють фундамент для громад – ще попереду. Цього року ми маємо також рухатись у напрямку реалізації проектів з розбудови мережі первинної ланки медицини, нового освітнього простору, центрів надання адміністративних послуг, центрів безпеки громадян, дошкільної освіти та спортивної інфраструктури у громадах», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр.
У свою чергу Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні та співголова Ради донорів Беренд де ГРООТ зазначив: «Важливо, що люди вже цінують реформу децентралізації та її результати і успіхи. Її подальше впровадження і посилення, зокрема й в частині навчання лідерів громад – це командна робота всіх донорських проектів. Тож маємо об’єднати зусилля і швидко рухатись».