Результати оцінювання реалізації Національної стратегії у 2017 році
05 Квітня 2018 • 12:19
Кіл-сть переглядів: 263
За підсумками експертного оцінювання діяльності у 2017 році Координаційна рада з питань сприяння у розвитку громадянського суспільства при Житомирській обласній державній адміністрації очолила рейтинг лідерів.
Про це говорили у м. Хмельницькому під час наради-семінару «Механізми ефективної реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні», у якій взяли участь представники облдержадміністрацій, обласних рад та інститутів громадянського суспільства.
Проект “Громадський супровід реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні” виконує Всеукраїнська асоціація сприяння самоорганізації населення у рамках проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
«Для ПРООН активне громадянське суспільство на регіональному рівні є важливим партнером у впровадженні реформ, а також у досягненні поступу щодо цілей сталого розвитку. Саме тому ПРООН зацікавлена в успішній реалізації завдань Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в 2016-2020 роках. Реалізація Стратегії вимагає ефективної співпраці органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадськості для досягнення мети та принципів Стратегії. Водночас, неупереджений моніторинг реалізації Стратегії на регіональному рівні дозволяє виявити вже сьогодні недоопрацювання і виробити підходи, необхідні для успішної реалізації Стратегії», – зазначила Оксана Хомей, фахівець із питань управління знаннями та інноваціями проекту ПРООН.
У ході виконання проекту аналізуються регіональні програми сприяння розвитку громадянського суспільства та регіональні плани заходів щодо реалізації Національної стратегії; досліджується створення та ефективність діяльності регіональних Коордрад; вивчається діяльність, структурна та кадрова потужність спеціальних підрозділів по комунікаціях з громадськістю у складі ОДА та КМДА; вивчається думка експертів від влади і громадськості ‒ через інтерв’ю з основними стейкхолдерами тощо.
Керівник проекту, заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник нагадав, що для здійснення громадського супроводу і для спільного вирішення завдань проекту Національної стратегії на регіональному рівні, виконавці проекту створили Всеукраїнську коаліцію регіональних інститутів громадянського суспільства (ІГС). Загалом сьогодні біля 100 ІГС увійшли до складу цієї мега-коаліції. Він зазначив, що за результатами здійсненого моніторингу можна зробити висновок, що потребує чіткого визначення порядок створення і коло повноважень регіональних Координаційних рад, аби вони не перетинались із повноваженнями Громадських рад.
Для можливості зіставлення якості процесів створення та діяльності регіональних Коордрад експерти проекту визначили п’ять критеріїв, за якими була оцінена якість вказаних процесів (за 2-бальною шкалою: «0», «1» і «2»):
- наявність та якість Положення про Коордраду;
- демократизм та чіткість порядку формування;
- регулярність проведення засідань;
- актуальність розглянутих питань для розвитку ГС;
- інформаційне забезпечення роботи Коордради.
За підсумками експертного оцінювання Коордраді розділені на 5 груп:
- І група – 8 балів. Коордради дієві та організаційно, методично, інформаційно забезпечені (Житомирська, Харківська, Чернігівська області, м. Київ);
- ІІ група – 6-7 балів. Коордради достатньо організаційно, методично, інформаційно забезпечені (Вінницька, Волинська, Закарпатська, Запорізька, Кіровоградська, Львівська, Луганська, Одеська, Сумська, Тернопільська, Херсонська області);
- ІІІ група – 4-5 балів. Коордради певною мірою організаційно, методично, інформаційно забезпечені (Івано-Франківська, Київська, Полтавська, Рівненська, Чернівецька області);
- ІV група – 0-1 бал. Коордради недостатньо організаційно, методично, інформаційно забезпечені (Донецька, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька області).
- V група – Коордраду не створено (Дніпропетровська область).
Експерти проекту також позитивно оцінили діяльність спеціальних підрозділів по комунікаціях з громадськістю у складі ОДА в 10 областях, у тому числі й в Житомирській.