Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Люди з вадами зору можуть отримати безоплатну правову допомогу завдяки спеціальним брошурам

05 Травня 2018 • 12:37

Кіл-сть переглядів: 353

Люди з вадами зору в усіх регіонах України отримають інформацію про систему безоплатної правової допомоги та отримати допомогу, завдяки брошурам викладеним шрифтом Брайля.

 

Таку можливість система БПД отримала завдяки спільному українсько-канадському проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та співпраці з редакцією Українськоготовариствасліпих«Заклик». Про це розповів директор Координаційного центру з надання правової допомоги (КЦ) Олексій Бонюк напередодні Міжнародного дня боротьби за права інвалідів.

 

«Ця категорія громадян гарантовано повинна отримувати безоплатну правову допомогу. Ми підрахували, що серед тих, хто вже отримав вторинну допомогу у місцевих центрах та бюро системи БПД, майже 20% це люди з інвалідністю. І ми робимо все можливе, аби ця цифра зростала. Наразі спільно з партнерами підготували брошури для людей з вадами зору», – сказав Олексій Бонюк.

 

Також він нагадав, що в Україні сьогодні діє понад 500 центрів безоплатної правової допомоги, роботу яких оплачує держава. Разом з тим, є категорія громадян, для яких навіть така допомога є малодоступною. До них належать: люди на візках, з вадами зору чи слуху, лежачі хворі.

 

30 тис. примірників буклетів, видрукуваних шрифтом Брайля, розповідають про види безоплатної правової допомоги та будуть розповсюджені до обласних організацій Українського товариства сліпих (УТОС), до навчальних закладів для дітей з вадами зору, реабілітаційних та навчально-інформаційних закладів УТОС, а також до бібліотек УТОС у всіх регіонах України.

 

За словами фахівців центрів БПД в різних областях України, люди з інвалідністю – це найуразливіша категорія громадян, які часто стають жертвами махінацій. Найчастіше вони звертаються з такими питаннями: розірвання договорів довічного утримання та дарування, захисту прав споживачів, розірвання шлюбу, оформлення кредиту чи спадщини та ін.

 

Враховуючи особливості роботи з такою категорією клієнтів, юристи центрів БПД беруть активну участь в інформаційно-просвітницьких заходах для людей з інвалідністю, тож виготовлення буклетів є вкрай важливим для повсякденної роботи.

 

Для додаткового  тиражування цих інформаційних буклетівможна звернутися до офісу проекту із запитом за тел. +38 (044) 331-01-82 або надіслати лист на e-mail: office@qala.org.ua

 

Довідково. В Україні загалом налічується 551 точка доступу до безоплатної правової допомоги, зокрема:

  • 23 – Регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД);
  • 96 – Місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД);
  • 432 – Бюро правової допомоги
  • 5 – правових клубів (міжрегіональні ресурсно-комунікаційні платформи)

 

Версія для друку