Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Геннадій Зубко у Житомирі: Децентралізація створює у містах і громадах комфортний і безпечний життєвий простір

19 Травня 2018 • 11:42

Кіл-сть переглядів: 278

Європейський шлях розвитку відкрив для України вікно можливостей — можливостей для розвитку і зростання. Насамперед через впровадження європейських за своєю суттю реформ.

 

Про це у Житомирі під час дискусії «Місто як простір розвитку та можливостей» та з нагоди святкування Дня Європи в Україні заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко сьогодні, 19 травня.

 

«Реформа децентралізації, яка впроваджується в Україні є дуже європейською. І саме  завдяки цій реформі, яка змінила систему менеджменту, надала повноваження, можливості і ресурси на місця, ми бачимо як змінюється життєвий простір міст і громад. Це розвиток інфраструктури, розвиток людей — навчання та реалізація, розвиток подій — духовності і культури, комфортний і безпечний життєвий простір», — наголосив Геннадій Зубко.

 

Також Віце-прем’єр-міністр наголосив на можливостях, які відкриває для громад децентралізація. Це фінанси, можливості лідерства, можливості контролювати процеси, можливості взяти відповідальність за майбутнє. І ними необхідно скористатися.

 

«Для людини головне – це комфортний і безпечний життєвий простір. Якщо створити такий прості у конкретно взятому місті чи громаді, людина ніколи не полишить цей простір у пошуках кращого життя, заробітку чи майбутнього. Тож маємо об’єднуватись і робити спільно все можливе. Не боятись брати відповідальності за майбутнє і розвиток. Україна як ніколи потребує активних і небайдужих», — підкреслив Зубко.

 

Окремо Віце-прем’єр-міністр під час дискусії зупинився і на Житомирі, яке сьогодні є європейським і унікальним з точки зору кількості національностей, які проживали і проживають у місті. Це 25% євреїв, 25% українців, поляки, німці, грузини, білоруси.

 

«Культурне різноманіття є справжнім багатством Житомирщини, яке визначає сучасний духовний світ області. Адже ми маємо унікальну нагоду пізнати коріння і традиції всіх народностей, виховувати наших дітей з огляду на національні традиції та історичну спадщину. І Житомир — це приклад лагідного, інтелектуального занурення в історію, культуру і життя народів, які століттями живуть в Україні поруч із українським. Саме в цьому проявляється європейський світогляд нашого місто. Житомир – європейське і творче місто!», — наголосив Геннадій Зубко.

 

Також участь у публічній дискусії взяли мер міста Житомира Сергій Сухомлин, Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні Наташа Прах, директор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» (Німецька урядова компанія GIZ) Матіас Брандт.

 

Нагадаємо, що Житомир розпочав відзначати Дні Європи.

Версія для друку