Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Свято Купала в Буряках Бердичівського району – як відроджували поліські традиції. ФОТО, ВІДЕО

07 Липня 2018 • 09:07

Кіл-сть переглядів: 672

12 сіл Бердичівського району, які планують об’єднатися в Райгородецьку ОТГ, так же організовано започаткували спільне святкування традиційного українського свята Івана Купала.

 

Напередодні Івана Купала у с. Буряки Бердичівського району з’їхалися представники ще 11 навколишніх сіл, і навіть волонтер із Єгипту за програмою «Go camp», аби разом за давніми українськими традиціями і звичаями провести свято – зі спусканням на воду віночків, прикрашанням гільця, забавами навколо вогню.

 

«У нас сьогодні найкраще свято Купала, яке я завжди чекала і чекаю. До Буряків завітали люди з 11 сіл, які у найближчому майбутньому плануємо об’єднати. Такі свята гуртують громаду та дарують позитивні емоції. До нас на свято сьогодні завітали всі наші друзі – сусідні села», – розповіла ініціатор свята Буряківський сільський голова Галина Кудлай.

 

Показати, як раніше святкували Івана Купала на Поліссі до Буряків завітав зразковий фольклорний колектив «Дзвіночок». Діти співали українських обрядових пісень, хлопці принесли гільце, яке дівчатка за традицією прикрасили для того, аби втопити у воді.

 

Незаміжні дівчата плели собі віночки з польових квітів та по черзі пускали їх на воду. Навколо вогнища провели традиційні купальські ігри й забави, у яких радо брали участь молодь та дітлахи Буряків та інших сіл.

 

За словами керівниці «Джерельця» Ангеліни Нестерової, вже втретє колектив приїздить до села Буряки, щоб показати як раніше святкувалися такі свята, як Івана Купала.

 

«У кожному регіоні, навіть селі, є свої гарні традиції святкування. На Купайла ми співаємо українські пісні, хлопці приносять гільце з верби, дівчата його прикрашають, потім топлять у воді. Плетемо й спускаємо на воду віночки, проводимо цікаві забави навколо вогню», – зазначила Ангеліна Нестерова.

 

Юна жителька села Буряки Ірина Козак також поділилася своїми враженнями про свято: «В останні роки у нашому селі проводиться багато гарних свят, але ось таке Івана Купала, мабуть, вперше. Я раніше знала досить небагато про Купайла, що плетуть віночки та пускають на воду, і слідкують попливе чи потоне – відповідно чи буде вийде заміж дівчина чи ні. Тепер ці давні звичаї змогла побачити».

 


 

Версія для друку