Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Нове обладнання та виплата 0,5% річних за кредит – результат програми ОДА для розвитку бізнесу

19 Липня 2018 • 11:05

Кіл-сть переглядів: 354

ТОВ Виробничо-торгівельне підприємство «Бутон» – одне з тих підприємств, яке у 2018 році скористалось підтримкою ОДА для розвитку власного бізнесу на території Житомирщини.

 

За рахунок програми, яку ініціював голова ОДА Ігор Гундич, підприємство отримуватиме відшкодування з обласного бюджету у розмірі 17% річних (облікова ставка НБУ) за залучений кредит на купівлю сучасної техніки.

 

Перша частина компенсації уже на рахунку підприємства і складає майже 46 тис. грн, що включає суму відшкодування за березень, квітень, травень та червень – з моменту підписання кредитного договору з банківською установою у цьому році.

 

За рахунок кредитних коштів ТОВ «Бутон», яке працює в галузі металообробки, придбало сучасне устаткування, яке дозволяє підвищити якість продукції.

 

За словами директора підприємства Анатолія Штуня, нове обладнання дає змогу не тільки модернізувати технологічні процеси, а й розширити власне виробництво. А завдяки підтримці ОДА, яка майже повністю компенсує ставку за кредит, підприємство сплачує банку лише 0,5% річних і отримує більше прибутку.

 

«Відшкодування у розмірі 17% річних, які за нас платить банку Житомирська ОДА з обласного бюджету, – це реальна допомога нашому підприємству і внесок в його розвиток. Виходить, що ми взяли той же «європейський» кредит під мінімальні відсотки. Фактично ми купили новий станок і щомісяця частинами сплачуємо його вартість. А от проценти, які ми б мали також платити за користування кредитом, нам компенсує обласний бюджет. Насправді така допомога зі сторони ОДА – досить важлива для підприємства. Адже наразі у нас є можливість заробляти кошти, які йтимуть не на погашення відсотків за кредит, а на власний дохід», – розповідає Анатолій Штунь.

 

ТОВ Виробничо-торгівельне підприємство «Бутон» на ринку металообробки уже понад 25 років. Асортимент продукції – це будь-які типові та нетипові електричні вироби напругою до 1000 Вт. Це електрощитки та електричні шафи будь-якої складності для власників будинків/квартир, підприємств та житлового будівництва тощо.

 

У середньому упродовж місяця підприємство виготовляє 1000-1500 одиниць продукції. Серед замовників – насамперед підприємства житлового будівництва з усієї України.

 

Анатолій Штунь зазначає, що завдяки новому обладнанню у підприємства з’явились нові замовлення й більш високої складності. Це відповідно відкриває нові перспективи та можливості.

 

«Сьогодні у нас непрості умови для ведення бізнесу. Якщо ти стоїш на місці, то значить відстаєш, тому потрібно постійно йти вперед. Без сучасної металообробки зараз нікуди не дінешся і на старих станках не виїдеш. Тому вирішили взяти кредит для купівлі листозгинального пресу. Його основна функція – згин металу з високою точністю та різних складностей. Так як конкуренція досить висока, тому потрібно все робити і якісно, і по ціні доступно. До того ж, ми розширили спектр послуг. Наприклад, раніше у нас замовляли послугу лазерне різання, а гнуття металу робили на іншому підприємстві. А зараз у нас є всі можливості й техніка для обох процесів. І вартість послуг за гнуття перевищує те тіло кредиту, яке ми сплачуємо у банк», – акцентує директор ТОВ «Бутон».

 

Анатолій Штунь очікує, що вже незабаром об’єми продукції зростатимуть щомісяця. І вже у кінці року можна буде показати реальний результат. А кредит, який взяли на 3 роки, зможуть виплатити раніше.

 

Серед замовників – підприємства «Рудь», «Євроголд», ЖК «Домашній», «ПрестижХол», «Агробудіндустрія», «Ізоват». Також у багатьох маркетах Житомира та Києва – «Екомаркет», «Дастор», «Фуршет», «Епіцентр» – є металеві шафи, які виготовило підприємство.

 

Нагадаємо, що 2 підприємства з м. Житомир та м. Новоград-Волинський, отримають відшкодування з обласного бюджету у сумі близько 354 тис. грн на модернізацію технологічних процесів та розширення виробництва.

 

Житомирська ОДА продовжує прийом заявок від підприємців, які планують розвивати власний бізнес та отримати на це фінансову підтримку з обласного бюджету.

 

Відповідно до нових умов Порядку часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, підприємці можуть отримати відшкодування:

 

  • у розмірі облікової ставки НБУ – наразі 17%, у випадку, якщо беруть кредит до 1,5 млн грн;
  • у розмірі 400 тис. грн у разі, коли кредит становить понад 1,5 млн грн.

 

З детальними умовами програми можна ознайомитись ТУТ.

 

Довідково: Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельне підприємство «БУТОН» засноване в 1996 році та працює в галузі металообробки та виробництва електрощитового обладнання для будівництва та промисловості згідно технічних умов  ТУ-У 31.2-22063797-008:2009 «Низьковольтні комплектні пристрої до 1000 V».

 

Для покращення процесу металообробки підприємство закупило гідравлічний листозгинальний прес Yawei PBH 110-3100-4СВ – зусилля 110 тон, довжина згину 3100 мм, вага 9,8 тон.

Версія для друку