Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Гендерному бюджетуванню навчаються працівники фінансових органів області

14 Серпня 2018 • 09:56

Кіл-сть переглядів: 478

Працівники фінансованих органів області два дні будуть проходити навчання під час першого тренінгу з питань забезпечення гендерної рівності і впровадження гендерно орієнтованого бюджетування в рамках Проекту «Гендерне бюджетування в Україні». Проводитимуть навчання національні експертки Проекту Маріанна Колодій та Марина Шаповал.

 

 

Стартував тренінг сьогодні, 14 серпня. Протягом двох днів його учасники в ігровій формі будуть знайомитися із питаннями гендерної рівності та гендерно орієнтованого бюджетування в Україні та світі.

 

 

Від імені керівниці Проекту ГОБ Маї Босніч привітала учасників тренінгу Марина Шаповал:

 

 

«Проект «Гендерне бюджетування в Україні» націлений на користь для суспільства. Нам дуже приємно, що гендерне бюджетування підтримується на законодавчому рівні, і що Житомирська область без будь-яких інструктивних листів самостійно впроваджує гендерно орієнтоване бюджетування. Сьогодні ж ми зібралися разом для підтримки принципу єдності бюджетної системи та для того, щоб навчитися раціонально використовувати бюджетні кошти для того, щоб забезпечувати потреби як жінок, так і чоловіків».

 

 

В цілому заплановано проведення 4 дводенних тренінгів для представниць та представників місцевих фінансових органів.

 

 

Також участь у початку роботи тренінгу взяв заступник директора департаменту фінансів Житомирської ОДА Вадим Турський, заступник директора Департаменту місцевих бюджетів, начальник Управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Олена Мачульна.

 

 

Нагадаємо, що 16 серпня відбудеться семінар з містобудівної діяльності.

 

 

 

Довідково. Проект «Гендерне бюджетування в Україні» (ГОБ Проект) працює в Україні з листопада 2013 року. Його мета – підвищити економічну ефективність і прозорість бюджетних асигнувань з урахуванням різних потреб жінок і чоловіків шляхом впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування (ГОБ) в Україні. Кінцева мета ГОБ – посилення результатів бюджетної політики шляхом введення ґендерного і соціального аспекту як аналітичної категорії, що безпосередньо сприяє реформуванню управління державними фінансами. Тобто ГОБ – одна з потужних реформ фінансової системи України. Фінансує Проект Шведське агентство міжнародного розвитку (SIDA).

 

Версія для друку