Молодіжні організації, заклади освіти та ІРЦ можуть запросити до себе волонтерів Корпусу миру США
04 Лютого 2019 • 15:05
Кіл-сть переглядів: 312
Корпус Миру США приймає заявки на дворічну співпрацю з волонтерами за проектом «Молодіжний розвиток».
Метою Проекту є краща підготовка дітей та молоді до участі у соціальному та економічному житті сучасної України через залучення у проекти і заходи, що націлені на розвиток навичок, пов’язаних з фізичним та емоційним здоров’ям, переходом до самостійності та професійної діяльності, а також виховання активної громадянської позиції.
Приймаючою організацією може бути молодіжний центр, молодіжна громадська організація, структурний підрозділ з питань молоді та спорту, заклад освіти або інклюзивно-ресурсний центр.
Кінцевий термін подачі заявки – 15 лютого 2019 року.
Початок співпраці з волонтером – 20 жовтня 2019 року.
Деякими прикладами співпраці можуть бути наступні заходи:
1. Розвиток навичок здорового способу життя:
- робота клубів та гуртків;
- тренінги та акції на тему особистого здоров’я, запобігання вживанню наркотичних речовин, зловживанню алкоголем;
- первинна профілактика ВІЛ/СНІД;
- спорт та змістовне дозвілля як здорові альтернативи ризикованій поведінці;
- спортивні табори;
- менторство;
- спільне проведення уроків «Основи здоров’я»;
- виховні години на теми здорового способу життя;
- розвиток життєвих навичок пов’язаних з емоційним здоров’ям (самооцінка, повага і толерантність, вміння спілкуватись, розв’язання конфліктів).
2. Підготовка молоді до самостійності та світу професії:
- тренінги націлені на розвиток життєвих навичок пов’язаних з плануванням кар’єри (критичне мислення, планування майбутнього);
- пошук інформації про роботу та умови її отримання, написання та подача резюме, співбесіда, та ін.;
- молодіжне працевлаштування, фінансова грамотність;
- навички підприємництва;
- навички використання інформаційних технологій, соціальних мереж;
- англомовні гуртки, допомога вчителю англійської мови під час уроків (до 4 годин на тиждень).
3. Виховання активної громадянської позиції:
- робота клубів, таборів, та тренінги з лідерства;
- пропагування волонтерства як дієвого засобу вирішення соціальних та громадських проблем;
- клуби журналістики;
- заходи з запобігання насильству;
- дискусійні та дебатні клуби;
- організація екологічних та інших громадських заходів;
- гендерна рівність, тощо.
Скерований для роботи у громаді волонтер буде працювати у Вашій організації як основній приймаючій. Основною приймаючою організацією може бути: навчальний заклад, громадська офіційно зареєстрована організація, центр надання послуг сім’ям та молоді, департаменти та відділи у справах молоді, молодіжні центри (різної форми підпорядкування та організації).
Така співпраця передбачає також визначення кола організацій-партнерів, відповідно до того пріоритету, який для себе обере приймаюча організація. Так, якщо організацію заявника цікавить співпраця з волонтером за напрямком «молодіжне працевлаштування», серед найвірогідніших організацій-партнерів могли б бути молодіжний центр праці (чи інший молодіжний центр), центр соціальних служб, центр зайнятості, управління молоді та спорту, тощо. Роботі в основній організації доброволець присвячує не менше 50% свого робочого часу; решту часу можна присвятити співпраці з партнерами. Відтак, інформація, що ви її включите до анкети, матиме значну вагу під час прийняття рішення про розподіл волонтера до вашої організації.
Волонтери Корпусу миру не співпрацюють із прибутковими організаціями.
Про волонтерів
Волонтери Корпусу миру – люди різного віку, що прибули з різних куточків США, свідомо обравши Україну місцем служби. Після приїзду до України та перед розподілом до місць призначення всі добровольці проходять інтенсивний 3-місячний курс вивчення української або російської мови, вивчають українську культуру та навчальні методики, а також знайомляться з особливостями професійної діяльності та життя в Україні. Розподіл волонтерів відбувається відповідно очікувань та специфіки організацій, що запросили волонтера, а також його/її компетенцій. Волонтери дізнаються про місця розподілу під час тренінгу.
Про побут
Після приїзду до місця призначення та впродовж перших 3 місяців служби в громадах волонтери проживатимуть у родинах, які Ви визначите спільно з працівниками Корпусу миру. Після закінчення цього адаптаційного періоду, можливий переїзд до окремого помешкання.
Добровольці працюватимуть в українських громадах безкоштовно. Корпус миру виплачує добровольцям щомісячну стипендію та покриває витрати на їх медичне обслуговування.
Якщо Ваша організація, учбовий заклад чи установа бажає запросити добровольця для дворічної роботи за проектом «Молодіжний розвиток», заповніть, будь-ласка, АНКЕТУ і надішліть її до Корпусу миру за адресою:
Корпус Миру США в Україні
Проект «Молодіжний розвиток»
а/с 204, м. Київ, 01032
або email: nbykova@peacecorps.gov.
За довідковою інформацією звертайтеся – Наталія Бикова, 073-331-18-87.