Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У 2018 році в рамках проекту «Я маю право!» в області провели понад 850 заходів

26 Лютого 2019 • 13:58

Кіл-сть переглядів: 157

2018 рік в Україні був проголошений роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!». У рамках проекту проведено загальнонаціональні інформаційні кампанії Міністерства юстиції України #ЧужихДітейНеБуває#СтопНасильство#ПраваЗахисників#СтопБулінг.

 

Про це говорили сьогодні, 26 лютого, під час засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, яке провів голова обласної ради Володимир Ширма.

 

Загалом в області в рамках проекту провели 852 заходи правопросвітницького характеру – флешмоби, круглі столи, воркшопи, лекції, тренінги, дебатні турніри, зустрічі з учнівськими та педагогічними колективами тощо.

 

Начальник управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Світлана Шостак розповіла, що в області протягом 2018 року проведено низку заходів, серед яких такі:

 

• 31 просвітницьку зустріч з педагогічними та учнівськими колективами;
• 170 зустрічей з педагогічними та учнівськими колективами на тему «Стоп булінг»;
• 67 Всеукраїнських уроків «Права людини в закладах освіти області;
• 34 інформаційних майданчиків «Я маю право!»;
• 21 локації Юридичного майданчика «Мої права»;
• 55 мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги;
• 4 тижні правових знань.

 

Крім цього, протягом року до місцевих та районних центрів та бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги за отриманням фахових роз’яснень звернулися більше 25 тисяч жителів області.

 

Про участь у проекті та проведені заходи також прозвітували представники структурних підрозділів ОДА та Регіонального центру з надання безоплатно вторинної правової допомоги у Житомирській області.

 

На засіданні МКМР також обговорили проведення у 2019 році оглядів-конкурсів на кращу організацію правоосвітньої діяльності та Тижнів правових знань. Окрім традиційного проведення всеукраїнського тижня права у другому півріччі 2019 року ініційовано проведення у березні поточного року обласного тижня правових знань до Всесвітнього дня захисту прав споживачів, що відзначається 15 березня.

 

Як зазначив начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області Олександр Шпита, проведення такого тижня є актуальним, бо на сьогодні існує гостра потреба у роз’ясненні громадянам-споживачам їх прав згідно чинного законодавства та внесених до нього змін.

 

З огляду на те, що сьогодні законодавча база у сфері захисту прав споживачів суттєво вдосконалюється, Головне управління Держпродспоживслужби у Житомирській області спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Житомирській області планують розробити методичні рекомендації для споживачів.

Версія для друку