Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Монетизовані субсидії мають перетворитись на інвестиції в енергоефективність, — Зубко

27 Грудня 2018 • 12:26

Кіл-сть переглядів: 291

За рахунок енергоефективних заходів в багатоповерхівках в рамках Фонду енергоефективності, держава суттєво заощадить обсяг коштів, які направляються на субсидії. Ми затвердили Методику розрахунку обсягів субсидій, зекономлених в результаті енергоефективних заходів в рамках програм Фонду. Це  також дозволить перетворити субсидії на інвестиції в енергоефективність. 

 

Так прокоментував прийняту Урядом постанову  Віце-прем‘єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко,

 

За його словами, одним із завдань Фонду буде часткове повернення субсидій на фінансування заходів з енергоефективності. З 2019 року, коли розпочнеться монетизація субсидій, в будинках, де буде проведена термомодернізація, частина зекономлених субсидій повертатиметься до Фонду енергоефективності.

 

«Щороку обсяг коштів , які держава витрачає на субсидії збільшується.  Тільки у 2018 році ця сума складає  – 71 млрд грн, а кількість субсидіантів досягла 65%. Монетизація субсидій розблокує питання енергоефективності. Адже отримувачі субсидій не були зацікавлені впроваджувати енергоефективні заходи. Тепер ми матимемо ситуацію, коли залишок монетизованих субсидій, який утворився за рахунок енергозаощадження і термомодернізації (яка у свою чергу даватиме 50-70% економії енергоспоживання) може бути використаний на оплату подальших енергоефективних заходів», — зазначив Геннадій Зубко.

 

Урядовець підкреслив, що кожен голова ОСББ повинен розуміти, що субсидіанти сплачують за житлово-комунальні послуги як власними коштами, так і державними. «А отже будь-який комплекс заходів з термомодернізації і енергоефективності, який дає економію, може бути також оплачений за рахунок держави, і не тільки через Фонд енергоефективності або «теплі кредити». А й за рахунок залишку коштів від невитраченої субсидії на рахунку», — підкреслив Зубко.

 

Нагадаємо, у 2019 році на фінансування Фонду енергоефективності з держбюджету виділено 1,5 млрд грн. Також Європейський Союз надав другий транш фінансової допомоги у розмірі 54 млн євро на підтримку роботи Фонду енергоефективності. Ці кошти додаються до першого траншу в 50 млн євро, які у червні Україна вже отримала від ЄС на роботу Фонду.

Версія для друку