Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

На Житомирщині 94,4% у віці 1 року вакциновані проти кору

23 Січня 2019 • 09:29

Кіл-сть переглядів: 257

У Житомирській області вакцинують дітей від кору, паротиту та краснухи згідно із Календарем профілактичних щеплень, а також проводяться заходи щодо надолуження щеплень старших дітей, якщо ті не були вакциновані з певних причин. Перше щеплення у віці 1 року отримали 94,4% від підлягаючих вакцинації, у віці 6 років – 91,5% .

 

За інформацією управління охорони здоров’я ОДА, згідно Календаря профілактичних щеплень у 2018 році в Житомирській області запланували щепити від кору, паротиту та краснухи 11 тис. 005 дітей у віці 1 року та 14812 дітей у віці 6 років. Отримали перше щеплення у віці 1 року 10 тис. 391 дитина, що складає 94,4% від підлягаючих щепленням, а у віці 6 років – 13 тис. 547 дітей, або 91,5% .

 

Нагадаємо, що за вимогами Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я рівень охоплення щепленнями населення для запобігання розвитку епідемій повинен становити 95% та вище.

 

В області також проводиться вакцинація проти кору дітей вікових категорій старше 2 років та дітей старше 7 років, які з різних причин не були вчасно вакциновані або ревакциновані. Так станом на 01 січня 2019 року із 4980 дітей, які підлягали першому щепленню від кору, епідемічного паротиту, краснухи із порушенням Календаря профілактичних щеплень вакцинували 3897, що складає 78,2%, із 8966 дітей 7 років і старше друге щеплення отримали 8226, або 91,7%.

 

Нагадаємо, що єдиний спосіб запобігти ускладненням від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

 

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає.

 

Міністерство охорони здоров’я закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей відповідно до термінів Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики. Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема — залежить від рівня охоплення щепленнями у країні.

 

Якщо ви контактували із хворим на кір, убезпечити чи значно знизити ризик захворювання може вакцинація. Зверніться до свого лікаря — терапевта чи сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи треба вам зробити щеплення якнайшвидше.

 

Версія для друку