З початку року понад 22 тисячі жителів Житомирщини отримали «Доступні ліки»
08 Лютого 2019 • 11:03
Кіл-сть переглядів: 270
Жителі Житомирщини продовжують активно користуватись програмою «Доступні ліки», в якій перелік безкоштовних ліків розширили до 64 препаратів.
Так, з початку року до лікарів звернулись 22,7 тисяч пацієнтів, які отримали 49,3 тисячі рецептів на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.
Про це повідомляє управління охорони здоров’я ОДА.
За інформацією управління, станом на 8 лютого жителі отоварили в аптеках області понад 40 тис. рецептів. Участь у програмі «Доступні ліки» беруть 342 аптечні заклади Житомирщини, які вже отримали 1 млн 585 тис. грн відшкодування за медпрепарати.
Загалом Житомирській області на період січень-березень 2019 року передбачили 7 млн 965 тис. грн на реімбурсацію ліків. Вже з 1 квітня аптеки отримуватись кошти напряму від Національної служби здоров’я України.
Програма «Доступні ліки» є одним із важливих елементів медичної реформи, завдання якої – забезпечити людей, які цього потребують найнеобхіднішими засобами лікування. Саме тому за ініціативи Президента Петра Порошенка людям, які не можуть самостійно дістатись до аптеки і отримати ліки безкоштовно, препарати будуть доставлені додому.
Нагадаємо, що МОЗ затвердило оновлений реєстр ліків, до якого увійшло 258 препаратів, з них 64 є безоплатними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 грн, найдорожчий – 898,22 грн.
Завдяки перегляду переліку препаратів програми, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів. Найбільше зниження ціни на препарат сягнуло 45%.
Програма «Доступні ліки» активно діє практично в усіх районах, містах та ОТГ Житомирщини. Скористатись нею легко:
- Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт.
- Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки».
- Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за рецептом.
- Вартість ліків повністю або частково оплачує держава. У програмі беруть участь лише монопрепарати (які містять лише одну діючу речовину).
- Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці, що підписала договір з місцевим органом влади (закладом охорони здоров’я), долучилася до програми і має наліпку “Доступні ліки”.
Довідково: Загалом за 2017-2018 роки у Житомирській області відшкодували понад 51 млн 343 тис. грн за програмою «Доступні ліки». Жителі отоварили в аптеках понад 1 млн 130 тис. рецептів.