У рамках фестивалю «Жовтень у Жовтні» презентували концепцію 3D візуалізації Замкової гори
01 Листопада 2018 • 14:12
Кіл-сть переглядів: 383
Для того, аби ще більше привабити туристів до культурних пам’яток області, у Житомирі планують розробити 3D візуалізацію краєзнавчого музею, магістрату, Кмитівського музею і загалом Замкової гори.
Презентація 3D концепції відбулась сьогодні, 1 листопада, у приміщенні кінотеатру «Жовтень» у рамках 10-денного фестивалю сучасної культури, який проходить на Житомирщині. Участь у презентації взяли начальник управління культури та туризму ОДА Тетяна Парфентієва, Віце-президент Національної спілки архітекторів України Олена Олійник, Павло Гудімов.
За словами Тетяни Парфентієвої, у результаті попередньої зустрічі із Оленою Олійник народився такий формат співпраці як побудова 3D візуалізації культурних закладів та інституцій Житомирщини.
«Сьогодні ми презентуємо концепцію краєзнавчого музею, магістрату і власне всієї Замкової гори як туристичного об’єкту, який би нагадував нам про нашу історію, який міг повернути у ті часи, коли заснували Житомир. І слугував би гарним туристичним магнітом для нашого регіону. Також долучили Кмитівський музей, який буде представлений у 3D-форматі. Ми уже шукаємо шляхи подальшої співпраці, як це можна використовувати для репрезентації музеїв. Для того, щоб можна було створити віртуальний туристичний маршрут і в онлайн-режимі бути нашим відвідувачами і поціновувачами», – зазначила начальник управління культури та туризму ОДА.
Віце-президент Національної спілки архітекторів України Олена Олійник розповіла про концепцію музеїв та відкритого простору.
«Сьогодні без волонтерів, студентів, без залучення широких шкіл громадськості врятувати нашу культурну спадщину неможливо. І ми маємо досить великий досвід у цьому. Саме завдяки студентам, ми змогли обміряти краєзнавчий музей, по магістрату у нас уже були певні обміри. Адже для того, щоб будувати будь-які проекти дизайну інтер’єру, потрібно мати повністю обміряне приміщення. По-друге, ми ще раніше планували зробити Замкову гору разом із музеями і площею відкритим пішохідним простором. Завдяки тому, що Житомир підсилився у плані туристичної привабливості, я думаю, що ця концепція стане можливою. У подальшому ми працюватимемо над створенням пішохідних зон на території Замкової гори, редизайну Державного архіву і над створення такого атракційного середовища міста» – наголосила Олена Олійник.
У рамках фестивалю «Жовтень у Жовтні» відбудуться такі заходи:
- 3 листопада о 14.00 – лекція «Як дизайн взаємодіє з поняттям ідентичності», Ольга Зеленська (кінотеатр «Жовтень»).
- 3 листопада о 16.00 – лекція «Їжа та культура: історія солодощів», Олена Брайченко (кінотеатр «Жовтень»).
- 4 листопада о 13.00 – лекція «Музичні та інші історії», Алевтина Кахідзе (кінотеатр «Жовтень»).
- 4 листопада о 15.00 – лекція «Незавершений проект Якутовичів», Поліна Байцим, Павло Гудімов (кінотеатр «Жовтень»).
Нагадаємо, нещодавно Дружина Президента України, голова Українського культурного фонду Марина Порошенко відвідала фестиваль сучасної культури «Жовтень у Жовтні», який проходить на Житомирщині із 26 жовтня по 4 листопада.
Довідково: Організатори фестивалю – ГО «Житомир, зроби голосніше!» в партнерстві з Житомирською ОДА, Житомирською міськрадою та арт-центром Я Галерея. Проект підтримується Посольством Нідерландів в Україні та Інститутом Адама Міцкевича. Реалізується проект за підтримки Українського культурного фонду.