ЦВК не зупинила виборчий процес у 34 ОТГ, – Геннадій Зубко
09 Листопада 2018 • 09:47
Кіл-сть переглядів: 344
ЦВК взяла до відома ухвалу Окружного адмінсуду Києва щодо зупинення дії рішень місцевих рад про добровільне об’єднання територіальних рад.
Разом з тим Комісія прийняла рішення, яке унеможливлює втручання у виборчий процес у громадах, який вже розпочався з 3 листопада, і його зупинення.
Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко по завершенні засідання ЦВК, на якому він представляв позицію Уряду.
На засіданні ЦВК урядовець ініціював зустріч з членами ЦВК щодо обговорення горизонтів подальшої реалізації реформи місцевого самоврядування.
«Реформа не може бути безкінечною. Є питання щодо адміністративно-територіального устрою, які необхідно швидко вирішувати. Наша ціль – місцеві вибори у жовтні 2020 року мають пройти на новій територіальній основі та на умовах покриття всієї території України об’єднаними тергромадами», – підкреслив Геннадій Зубко.
Крім того, за словами урядовця, місцеві вибори у жовтні 2020 року мають пройти на новій територіальній основі та на умовах покриття всієї території України об’єднаними тергромадами.
«Ми напрацювали чіткі цілі і завдання подальшої реалізації реформи місцевого самоврядування до 2020 року. Але починати їх виконувати необхідно вже зараз! Серед першочергових – прийняття вже до кінця року ЗУ №8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою України», максимальне стимулювання подальшого об’єднання тергромад або приєднання, зокрема, до міст обласного значення. У 2019 році – провести одночасні вибори до Верховної Ради України та в останніх добровільно об’єднаних громадах. З паралельним прийняттям адміністративного рішення про об’єднання громад відповідно до перспективних планів. Це дозволить сформувати перспективні плани об’єднання громад з повним покриттям ОТГ території України», – зазначив Геннадій Зубко.
Він підкреслив, що здійснення цього комплексу заходів дозволить наступного, 2019 року – провести укрупнення районів у межах існуючих областей та здійснити розподіл відповідних повноважень між органами влади базового, районного та обласного рівня. До кінця 2020 року має відбутися повна інституційна реорганізація органів виконавчої влади в укрупнених районах.