Жителі області продовжують отримувати «Доступні ліки», за які платить держава
15 Листопада 2018 • 15:47
Кіл-сть переглядів: 266
Програма «Доступні ліки» – один із елементів медичної реформи, завдяки якій жителі продовжують отримувати безкоштовно або з доплатою необхідні їм медпрепарати. Так, на Житомирщині вже отоварили в аптечних пунктах більше 613 тисяч рецептів, аптечні заклади отримали компенсацію у розмірі 26,1 млн грн.
Про це повідомляє управління охорони здоров’я ОДА.
«Станом на 15 листопада жителям Житомирщини виписали 704,3 тис. рецептів. З початку року пацієнти вже отоварили в аптеках області 613,3 тис. рецептів, що складає близько 87% від виписаних. Аптекам Житомирщини вже відшкодували майже 26 млн 130 тис. грн, що складає близько 81,7% від суми, яка передбачена Житомирській області на цей рік. Середня вартість рецепту складає 42,6 грн», – йдеться у повідомленні.
Загалом на 2018 рік Житомирська область отримала субвенцію з державного бюджету на відшкодування вартості лікарських засобів у розмірі майже 32 млн грн.
Отримати ліки можна у 362 аптечних пунктах на території області.
Відповідно до урядової програми «Доступні ліки» отримати препарати можуть пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.
Наразі до оновленого реєстру ліків входить 261 препарат. 59 із цих препаратів пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. До списку безоплатних препаратів входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній.
ЯК ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНІ ЛІКИ? Покрокова інструкція
- Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт.
- Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки».
- Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за рецептом.
- Вартість ліків повністю або частково оплачує держава. У програмі беруть участь лише монопрепарати (які містять лише одну діючу речовину).
- Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці, що підписала договір з місцевим органом влади (закладом охорони здоров’я), долучилася до програми і має наліпку “Доступні ліки”.
За інформацією МОЗ, уже найближчим часом лікарі-ФОП, які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, матимуть право виписувати рецепти на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню в рамках програми «Доступні ліки». Передбачається, що з 1 квітня 2019 року контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів в рамках програми «Доступні ліки» будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів — Національна служба здоров’я України.
Нагадаємо, що Житомирська область входить до трійки лідерів за рівнем інформування про наявні ліки, закуплені за бюджетні кошти.