Речовини, які виділяються від спалювання листя, можуть викликати онкозахворювання
26 Березня 2019 • 10:14
Кіл-сть переглядів: 318
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу. Під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які негативно впливають на організм.
Речовини, які виділяються від спалювання листя, можуть викликати онкологічні захворювання у людини. Для прикладу, у листі, що тліє без доступу кисню, виділяється бензопрен, що може викликати такі захворювання.
Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Густий чорний дим від тління одноразового посуду, пакетів, упакувань містить канцерогенні речовини – поліароматичні вуглеводні (ПАВ).
Під час згоряння 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо.
Ґума, згоряючи в багатті, крім ПАВ, виділяє канцерогенну сажу й окиси сірки, що викликають респіраторні захворювання.
Уламки меблів, старих дерев’яних конструкцій просякнуті консервантом пентахлорфенолом, оброблені лаками або пофарбовані олійними фарбами, що містять свинець.
Нагадаємо, шо за спалювання листя та сміття – штраф.