Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

За ініціативи Президента в Україні запровадили грантову допомогу для молодих науковців – Геннадій Зубко у Житомирі

08 Квітня 2019 • 17:21

Кіл-сть переглядів: 178

Університети мають розвивати проекти, які приноситимуть дивіденди. Цьогоріч вперше за ініціативи Президента у державному бюджеті передбачили 1 млрд грн грантової допомоги для молодих науковців. Крім цього має бути співпраця із європейськими університетами та із бізнесом на базі стартапів.

 

Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко сьогодні, 8 квітня, спілкуючись із журналістами у Житомирській політехніці.

 

«Сьогодні потрібно говорити про пошук та розвиток проектів, які приноситимуть дивіденди університету. Додатковий напрямок, який з’явився у цьому році за ініціативи Президента, – запровадження грантової допомоги для молодих науковців та викладачам. Це 1 млрд гривень, який закладено у державному бюджеті. І це саме той напрямок, який повинен підтримати наших науковців і молодих викладачів, які матимуть змогу за рахунок гранту отримати додаткову освіту за кордоном. Також це стосується фінансування перспективних стартапів і проектів. Тобто сьогодні відкриваються величезні можливості для реалізації як через проектний менеджмент, так і через залучення державної підтримки і бізнес-інвестицій», – зазначив Геннадій Зубко.

 

На питання журналістів щодо того, що змінюється для вузу із назвою Державний університет «Житомирська політехніка», урядовець відповів: «Сам університет змінюється і це дуже суттєво. Адже він працює із бізнесом, у тих галузях, які наразі потрібні для суспільства. Після зміни назви університет тепер є в рівних умовах з іншими європейськими політехніками і співпраця їх стає дуже актуальною. Це можливість обміну викладачами, курсами, технологіями, які сьогодні стосуються наукових досліджень. Це не тільки назва, це й форма та перспектива. Адже важливим є створення не тільки нового корпусу та обладнання, а й проектів та стартапів, які дозволять продемонструвати, що Житомирська політехніка – це вже та цінність для України, яку потрібно плекати та виховувати».

 

Нагадаємо, що Геннадій Зубко провів лекцію з енергоефективності для студентів Житомирської політехніки.

Версія для друку