Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Правила весняної толоки: не вапнувати дерева, не білити бордюри і не спалювати траву

11 Квітня 2019 • 17:04

Кіл-сть переглядів: 328

Під час весняної толоки жителі області, підприємства, установи та організації, які займаються благоустроєм територій та утриманням зелених насаджень у населених пунктах мають дотримуватися певних правил.

Не вапнувати дерева і не білити бордюри

Біління вапном декоративних дерев та бордюрів під час весняних толок та інших робіт з благоустрою та озеленення територій – застаріла радянська практика, від якої вже давно необхідно позбавлятися.

 

Під час благоустрою територій забороняється білити дерева та архітектурні спорудження – про це говорить Закон України «Про благоустрій населених пунктів». Дерева, у разі необхідності можна обробляти спеціальним розчином.

Не спалювати листя та суху траву

У зв’язку з теплою та сухою погодою на Житомирщині масово почали випалювати траву та сухе листя. Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України. А за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність.

 

Існує розумна альтернатива цьому – утилізація опалого листя шляхом компостування. Метод компостування є безпечним способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю.

Висаджувати дерева

Одна з умов комфортного життя – дерева. Зелені насадження впливають на екологію та зовнішній вигляд населених міст, сіл та селищ: забезпечують чисте повітря, створюють затінок та прикрашають вулиці.

 

У березні-квітні – найкращі умови для того, аби молоде дерево прижилося.

 

Навесні найкраще приживаються саджанці липи, берези, сосни, горобини. Крім цього, для висадки у цей період підійдуть декоративні породи дерев, блакитну та звичайну ялинку.

 

Для захисту та забезпечення приживлення дерев необхідно обгородити саджанці коликами.

Версія для друку