Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Про стан організації соціальної та професійної адаптації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях

07 Жовтня 2019 • 20:54

Кіл-сть переглядів: 246

З метою відновлення та вдосконалення професійних навичок і вмінь, як невід’ємної складової адаптації до життя в мирних умовах, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці Урядом затверджено Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників АТО та механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за відповідною програмою (постанови Кабінету Міністрів України від 31.03 2015 № 179 та від 21.06. 2017 № 432 зі змінами та доповненнями).

 

На здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників АТО  за весь період дії бюджетної програми (2015-2018 роки) для області виділено та освоєно 7,5 млн. грн. 7 347.

 

Професійне навчання за рахунок бюджетних коштів пройшли 1455  учасників  АТО, у тому числі: 1430 – на курсах водіїв автотранспортних засобів, 25 –  на курсах з вивчення іноземних мов, зокрема у:

 

2015 році – 1,5 млн. грн. – 305 осіб;

 

2016 році – 2,5 млн.грн. – 528 осіб;

 

2017 році – 2 млн.грн. – 367 осіб;

 

2018 році – 1,5 млн.грн. – 248 осіб.

 

За період дії програми найбільшим попитом користується навчання на курсах водіїв автотранспортних засобів.

 

За результатами проведеного опитування для проведення заходів у рамках зазначеної програми на 2019 рік визначено  потребу у сумі 2,6 млн. грн. Проте  для області виділено 1,4 млн. грн., які на даний час розподілені по районах та містах області, що дозволить забезпечити послугами 197 осіб.

 

За станом на 01.09.2019 року укладено 33 договори з навчальними закладами на суму 1107,7 тис грн. щодо професійної адаптації 169 учасників АТО, зокрема:

 

Коротко про програму:

 

1. Соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції охоплює всіх учасників АТО та постраждалих учасників Революції Гідності (працюючих, непрацюючих, безробітних, військовослужбовців, працівників усіх силових структур, тощо), яким встановлено статус учасника бойових дій, інваліда війни або учасника війни.

 

2. Надання послуг професійної адаптації здійснюється одноразово в порядку черговості.

 

3. Для використання можливостей Програми особи звертаються до районних (міських) органів праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання з відповідною заявою.

До заяви додаються:

 

  • копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни). В індивідуальній програмі реабілітації особи з інвалідністю в розділі “Професійна реабілітація” зазначаються рекомендації медико-соціальної експертизи про отримання послуг професійної адаптації;
  • копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи;
  • для учасника антитерористичної операції – копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується його підписом.
  • Після успішного завершення повного курсу навчання учасники антитерористичної операції та постраждалі учасники Революції Гідності отримують документи державного зразка, підтверджуючі набуття нової спеціальності або підвищення кваліфікації по раніш отриманій професії.
  • Особи вищезазначеної категорії з вищою освітою, за бажанням можуть оволодіти робітничими професіями, підвищити кваліфікацію, спеціалізацію.
  • Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

 

За роз’ясненнями з питань надання послуг з професійної адаптації учасники АТО можуть звертатися:

 

до департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації за телефоном (0412) 47-47-19, 47-47-10;

 

у районні (міські) управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного місця проживання.

Версія для друку