Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Володимир Федоренко взяв участь у виїзній нараді щодо реконструкції аеропорту «Житомир»

19 Серпня 2020 • 18:31

Кіл-сть переглядів: 543

Сьогодні, 19 серпня, у м.Житомирі відбулася виїзна нарада щодо реконструкції та розвитку аеропорту.

 

Участь у нараді взяли Заступник Міністра інфраструктури України Олег Ющенко, перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко, заступник Житомирського міського голови Світлана Ольшанська, генеральний директор Директорату авіаційного транспорту Міністерства інфраструктури України Дмитро Кушпіль, заступник Директора департаменту управління об’єктами державної власності та фінансово-господарської діяльності Тетяна Мізерна, власник аеропорту «Житомир» Олексій Янчук, директор аеропорту «Житомир» Андрій Скиба, технічний директор аеропорту «Житомир» Сергій Янчук.

 

Під час зустрічі обговорили поточний стан справ з реконструкції та розвитку аеропорту «Житомир» та механізми його розвитку.

 

У даний час аеропорт Житомир відповідає всім вимогам, але через коротку злітно-посадкову смугу не може приймати сучасні повітряні судна, а лише використовується авіакомпанією YanAir для виконання технічного обслуговування свого флоту. На даний момент на ньому проводиться ремонт літаків та їх технічне обслуговування.

 

Так, потребує розширення злітно-посадкова смуга до довжини 2500 метрів та її розширення до 45 метрів, а також необхідно встановити інструментальну систему посадки (ILS), яка включає радіомаяк по схилу з дальномером для обох боків напрямків посадки (129 та 309), що дозволяє отримати 1-у категорію ІКАО.

 

Також учасники наради обговорили питання створення у житомирському аеропорту школи з підготовки пілотів на авіаційному тренажері – імітатор польоту, призначений для наземної підготовки польотів. Підготовка пілотів на авіаційному тренажері є одним із найважливіших елементів забезпечення безпечної експлуатації повітряного судна. Він дозволяє мінімізувати негативний вплив так званого людського фактора, тобто дозволяє звести до мінімуму можливість помилкових дій екіпажу.

 

Довідка. Територія аеропорту – 1 170 232 м2. Загальна площа будівель і споруд – 8513м2. Довжина злітно-посадкової смуги (ЗПС) – 1650 м. Пропускна здатність – понад 1000 пасажирів на добу.

 

Версія для друку